Hoşgeldiniz  

DAVUTOĞLU, KÜRT SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

admin | 26 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve Eşi Sare Davutoğlu, Batman Havalimanı’ndan karşılandı, parti otobüsüyle konvoylar halinde şehir merkezine geldi. Rezidans Salonu’na geçen Davutoğlu, kendisini bekleyen kalabalığa Ser Sera Ser Çava diyerek selam verdi. Rojbaş diyerek konuşmasına başlayan Davutoğlu, Batman Halkından destek istedi. Batman’da gördüğü ilgi ve coşkuyu anlatan Davutoğlu “Ankara, İstanbul nasıl hizmet görüyorsa Batman da bizden öyle hizmet görecek. Bizi seçecek misiniz, bizimle birlikte misiniz Batman?” diyerek destek istedi.

Davutoğlu, “Batman 1. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kongre sürecimiz başladığındail kongresini gerçekleştirme şartlarını yerine getiren ilk ilimize bizzat gelerek il kongrelerimizi başlatacağız diye söz vermiştim.  Her zaman olduğu gibi meydan okumalara hazır olan yiğit Batmanlı kardeşlerim biz varız dediler ve gerekli ilçe kongrelerini kısa bir sürede tamamlayarak bu bayrak yarışını başlattılar. Bu başarıya imza atan değerli il başkanımız Abdülbaki Polat’ı değerli kurucular kurulu üyemiz Diyaeddin Uçar’ı, değerli Merkez ilçe başkanımız Ömer Er’i, Gercüş İlçe Başkanımız Tahir Kaya’yı, Kozluk ilçe başkanımız Aydın Çetinkaya’yı, Sason ilçe Başkanımız Naif Aksoy’u, Hasankeyf ilçe başkanımız Halit Taş’ı, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizi, gençlik ve kadın kollarımızı ve bu sürece emekleriyle katkıda bulunan bütün gelecek gönüllülerimizi tebrik ediyorum.

Onların doğudan yükselttikleri ışık kısa sürede aziz ülkemizi kuşatacak ve üzerimize çöken kara bulutları dağıtacaktır” dedi.

Kürt meselesine değinen Davutoğulu “Kürt meselesi esas olarak ülkemizdeki demokratik hakların eksikliğinden ve bu eksikliğin istismar edilmesinden kaynaklanmıştır. Sorunu yaratan Kürt vatandaşlarımızın varlığı değil, geçen yüzyılda yaşanan parçalanmaların devlet aklına yüklediği korkular, bu korkulardan kaynaklanan kısıtlamalar ve bu kısıtlamaları istismar eden terör faaliyetleridir. Dolayısıyla çözüm kimliklere dayalı her türlü ayrımcılığın engellenmesi ile Kürtlerin demokratik vatandaşlık anlayışı temelinde bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşları oldukları inancının pekiştirilmesiyle sağlanabilir” ifadelerini kullandı.

162 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.