Hoşgeldiniz  

DEDAŞ BU İLKELLİKTEN VAZGEÇ ARTIK

Halit BEYTÜT | 17 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizin adeta kanayan yarası haline gelen ve hemen hemen her kış mevsiminde biteviye kesilen elektrikler artık DEDAŞ’ın bu ilkellikten kurtulması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Elektrik kesintileri yüzünden esnafın büyük tepkisini alan DEDAŞ, her ne hikmetse kesintilerle ilgili bir açıklama yapa gereğini bile duymamakta ve vurdumduymazlığın en büyük örneklerini sergilemektedir.

Nitekim geçen hafta içinde birçok esnafımız DEDAŞ’ı protesto ederek dikkati çektiler. Yıllardır batmanda her nedense özellikle kış aylarında kesintiye uğrayan enerji verimine bir çözüm bulunamaması böylesi bir çağda artık vatanda pes dedirtti.

Sabah saatlerinde dükkânlarını açmaya gelen esnaf kesimi elektrik kesintileri yüzünden kumandalı kepenklerin açamamakta ve saatlerce elektriğin gelmesine beklemekle karşı karşıya kalmaktadır.

Özelleştirildiği tarihten bu yana elektrik arızaları nedeniyle kesintiler olduğunu iddia eden DEDAŞ he yazık ki tüm yaz boyunca hiç bir iş yapmakta kış mevsimi gelince de ilimiz her nedense şantiyeye çevrilmekte ve buda trafiğimizin büyük ölçüde aksamasına neden olmaktadır.

Batman her yıl böylesine ilkel bir şekilde elektrik kesintilerini hak eden bir il mi olacak. Neden böylesi bir durum karşısında halkımız hep suskun kalmakta ve ne yazıktır ki tepkisini ortaya koymaktan çekinmektedir.

Tepkisini ortaya koymayan ve adeta kaderin rıza gösteren böylesine anlayışlı bir halka karşı görevlerini layıkıyla yapmaktan kaçınanlar bilsinler ki halkımızın da bir dayanma gücü ve taşmak üzere olan bir sabrı vardır.

Bu nedenle faturasını bir iki gün geç ödemek zorunda kaldıktan sonra vatandaşın elektriğini kesip aba altından sopa gösteren DEDAŞ yöneticileri artık batmanı karanlıklara gömmesinler ve görevlerini artık gereği gibi yerine getirip bu ili elektrik kesintileriyle baş başa bırakmama adına üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirme gibi bir zorunluluk duygusunu taşımalarını vurgulamak isteriz.

Batman yıllardır kendisi için kanayan bir yara haline gelen ve ne yazıktır ki çözümü adına gerçek manada kararlı bir adım atılmayan bu ilkel elektrik kesintilerinden artık tamamen kurtarılmalı v yıllardır süregelen bu ayıptan batman kurtarılmalıdır.

DEDAŞ yetkilileri her ne pahasına olursa olsun bundan böyle devamlı bir şekilde elektrik kesintilerine sürdürürlerse buna halkımızın kesinlikle katlanamayacağını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Dileğimiz bundan böyle elektrik kesintilerinin olmadığı bir batmanda karanlıklara gömülmeden huzurlu bir şekilde yaşamak olmalıdır.

Batman ve Batmanlılar artık elektrik kesintilerini gündem gelmemesi dileğindeler.

321 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.