Hoşgeldiniz  

DEDAŞ’A UYARI

Halit BEYTÜT | 08 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batmanın kanayan yaralarından biride bilindiği gibi sıkça elektrik kesintilerdir.
Yine bilindiği gibi elektriğe fahiş miktarda bir zam geldi ve vatandaşın faturası katlanarak arttı. Hal böyle iken v elektriğe büyük ölçüde zam yapılmışken vatandaşında aydınlatma hakkına saygı gösterilmesinde yarar olacaktır.
Vatandaşın sırtına inanılmaz yükler yüklenerek faturalarına ödeyemeyeceği kadar zamlar peşi sıra gelirken illimizdeki elektrik kesintilerine son verilmesi gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum mademki elektriğe böylesine inanılmaz zamlar geldi o halde vatandaşın da elektrik kullanımına sekte vurulmaması gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar gördüğümü ifade etmek isterim, Batman elektrik kesintilerin son derece büyük ölçüde maruz kalan bir ildir DEDAŞ bu konuya gereken titizliği göstermesi ve olası bir eleştiriye mahal vermemesi gerekir diye düşünüyorum.
Yüzde 15’lik zamla faturaları ikiye katlanarak artan elektrik faturaları vatandaşın canın sıkmıştır ama bilinen bir gerçek var ki o da demoklesin kılıcı vatandaşımızın başından bir türlü çıkmamaktadır.
Vatandaşlar son aylarda şelaleler gibi artan ve kan sular gibi zam furyasına maruz kalan vatandaş artık geçinemez duruma düşmüş ama üzülerek ifade etmek isterim ki iktidarın umurunda bile değildir.
Zam furyası altında artık canından bile bezen vatandaş ne yapacağını bilmez durum düşmüş, büyük bir ihanetin içinde kendisini hissetmektedir.
Öyle ya kendi eliyle seçip inanılmaz koltuklara yerleştirdiklerinin şimdi kendilerini ezme politikasına güderek vatandaşa ahde vefasızlık örneğini sergilemektedir.
Yıllardır vatandaşın refah düzeyini insan onuruna çıkarmaya vaat edenlerin sadece kendi ceplerini doldurmakla zaman geçirdiklerine tanık olan bizler neden niçin bunları iktidar ya da meclise gönderdiğimizin vicdan azabını çekmekteyiz.
Bizler ne kadar hayıflansak biz ne kadar şikayetçi olsak da iktidardakiler yine bildiklerini okumaya devam edip vatandaşın sinse kulaklarını tıkamaya devam etmektedirler.
Evet peşi sıra ln zamlardan bilindiği gibi elektrik yüzde 15 gibi yüksek bir zammı reva görenler vatandaşın aydınlanmasını bile çok örmeye başladılar yazıklar olsun demekten başka bir şeyler gelmiyor elimizden.
Bu nedenle ilimizde her yıl kanayan bir yara halini alan elektrik kesintilerinin maksimuma indirmelerinde büyük yarar olacaktır.
Dileğimiz vatandaşın bu sesine de kulaklarını tıkamaz v sağlıklı bir elektrik verme çabası içinde olurlar.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.