Hoşgeldiniz  

“DEĞERLERİNE BAĞLI BİR NESLİN YETİŞMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

admin | 09 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, değerlerine bağlı bir neslin yetişmesini hedeflediklerini belirtti.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, Batman Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

Müftülük binasında gerçekleşen ziyarette Durmaz ve beraberindeki heyeti, Batman Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Halil İbrahim Yakut karşıladı.

Toplumsal meselelerin konuşulduğu ziyarette Durmaz, parti olarak topluma ve gençliğe dair yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yakut, Gençlik Koordinatörlüğü olarak Batman’da yaptıkları sabah namazı buluşmaları gibi çalışmaları anlatarak gençliğin deizm, ateizm gibi fikir akımlarından korunması gerektiğine dikkat çekti.

“HEDEFİMİZ İDEAL BİREY, İDEAL AİLE VE İDEAL TOPLUMDUR”

İl Müftülüğü bünyesinde çalışmalar yapan Gençlik Koordinatörlüğünü ziyaret ettiklerini belirten Durmaz, “Bizler değerlerine bağlı bir neslin yetişmesini hedefliyoruz. Hedefimiz evvela ideal bireydir. Sonra ideal aile ve daha sonra da ideal toplumdur. Bu konuda parti olarak yüklenmiş olduğumuz misyon gereği çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün gençliği yanlış yollara kanalize eden yapılar var. İstiyorlar ki gençler ahlak ve maneviyattan uzak bir şekilde yetişsinler, değerlerinden uzaklaşsınlar. Maalesef bu konuda kısmen başarılı olmuşlar” ifadelerini kullandı.

“MANEVİYATI ÖNCELEYEN BİR TOPLUM İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Neden bağımlı hale gelindiğinin sebeplerinin araştırılması gerektiğini söyleyen Durmaz, “Uyuşturucu illetine müptela olmuş gençler, teknoloji bağımlısı olmuş insanlar var çevremizde. Ailelerde sorunlar artmış, ebeveynler çocuklardan, çocuklar ebeveynlerden şikâyetçidir. Boşanma oranları artmış, evlilikler azalmış. Tüm bunların sebebi, toplum olarak değerlerimizden uzaklaşmamızdır. Çare, öze dönüştür, mesuliyetlerin farkında olarak hayata bakmaktır. Bizler siyasetçilerin bu konularda da sorumluluklarının olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan bizler, huzurlu ve refah düzeyi yüksek ve maneviyatı önceleyen bir toplumun inşası için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ziyaret karşılıklı iyi dilek temennileriyle son buldu.

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.