Hoşgeldiniz  

DEMOKRATİK HAK KULLANIMINA NEDEN KARŞI ÇIKARLAR…

Halit BEYTÜT | 23 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Toplumun demokratik hakkı olan eylem ve protestolara ne yazıktır ki ülkemizde buna tahammül edilmiyor ve polislerle bu haklarını kullanmak isteyenlere acımasızca coplarla müdahale ediliyor.

Önceki gün 81 ilin Baro başkanlarının da Ankara ya yaptıkları yürüyüş ne yazıktır ki yine malum görüntülere büründü.

Anıtkabiri ziyaret etmek isteyen baro başkanlarına yine o bildik müdahaleler yapılıp coplarla savunma temsilcilerin acımasızca dayak atıldı.

Ne olacak yani anıtkabiri ziyaret etmelerine tahammül etmeyenlerin verdikleri emirlerle ülkemizin savunmacılarına böylesine acımasızca bir tutum ve davranış içinde olunması ülkemizin demokrasiden ne kadar uzaklaştığının ad bir göstergesi olmuştur.

Her yürüyüşte ve har protestoda polisleri sayha sürüp vatandaşın üzerine gazla saldırmanın ne anlamı var ki böylesine sudan bahanelerle vatandaşın demokratik hakkını hiçe sayıp olmaması gereken tutum ve davranışlarla vatandaşı karşı karşıyla bırakıyorlar.

Bu bir nefretin bu bir tahammülsüzlüğün göstergesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemalin kabrine ziyarete bil tahammül etmemek bu vatana yapılan en büyük ihanettir.

Ben barolar başkanı metin Feyzi oğlunun bu olay karşısındaki tutumunu da son derece korkaklık olarak değerlendiriyorum başkanı olduğu baronun avukatlarına polis coplarla müdahale edilirken kendisinin Anıt kabirde olduğunu görmek son derece büyük bir korkaklık ve meslektaşlarına yaptığı en büyük ihanettir.

Böyle umursamaz bir adamın kendi meslektaşlarını yalnız bırakması baro tarihinin en büyük kara lekesidir.

Ülkemizin onurlu savunmacı durumunda olan avukatlarımıza önceki gün yapılan müdahale Türk demokrasisine yapılan en büyük ayıptır.

Bunu yapanların kendilerini haklı çıkarma çabaları gerçekten son derece kabullenemez.

Ben ülkemizi böylesine derme çatma bahanelerle gülünç duruma düşürenlerin artık kendilerini toparlamalarını ve bu ülkenin onuruyla oynamamalarını diliyorum.

Aksi takdirde gün gelir bunu hesabını bile ödeyemez durumuna düşerler de onları kimse kurtaramayacaktır burası Türkiye bu ülke yeddi düvele karşı onurluca savaşmış binlerce yüz binlerce şehit vermiştir.

Bu ülkenin kurucusuna saygısızlığı yapanların iki yakası hiç ama hiçbir zaman bir araya gelmeyecektir.

Anıt kabire ziyarete tahammül etmeyenlerin Atatürk düşmanı olduklarını resmen ilan etmişlerdir.

Atatürk gibi bir lider olamamanın ezikliğini yaşayanlar onun gölgesinde kalmış ama hala bunu idrak edememenin talihsizliği içinde kıvranıp durmaktadırlar.

97 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.