Hoşgeldiniz  

DENETİM MEKANİZMASI İŞLEMEYİNCE…

Halit BEYTÜT | 13 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizde özellikle bu lanet korona virüs döneminde haksız kazanç elde etmek isteyenler vatandaşın cebindeki kuruşuna kadar göz dikmeye başladılar.

Batman’da denetim mekanizmasının işlememesi ve kontrollerin arada bir yapılması nedeniyle gerek ürün ve gerekse de gıda satan alışveriş merkezlerinin raflarındaki etiketlerin hemen her gün değiştiğine tanık oluyoruz.

Tüketicilerin canına okumakta kararlı olan bu doyumsuz paragözler işsizliğin had safhada olduğu ilimizdeki insanların cebindeki beş on kuruş parasına bile göz dikmekten kaçınmamaktadırlar.

Batmanda her ne hikmetse ardı sıra alışveriş merkezleri durmadan açılmakta ve bu alışveriş merkezleri de mevcut alışveriş merkezlerinin denetlenmemesinden cesaret alarak batmanı adeta bir kazanç mekanı olarak gördükleri bir gerçektir.

Zabıtaların arada bir denetleme yapması ve bun denetlemelerin devamlılık kazanmaması nedeniyle esnaf istediği ürünü istediği fiyata satmaktan kaçınmamaktadır.

Neden denetlenmez ve neden denetleme mekanizması devamlılık arz etmek anlamak mümkün değil batmandaki tüketiciler artık fahiş fiyata kadar zam yaptıkları ürünlerini satmak için her türlü cambazlığı yapmaktan kaçınmamakta ve tüketicinin canına okumaktan kendilerini alamamaktadırlar.

Ben özellikle hem belediyemizin hem de denetim mekanizması kurumun artık batmanı bir soygun yatağı olarak görenlerin ili olmaması için gereken tedbirleri almakta mümkün mertebede acele etmelerinde artık son derece büyük yarar olacaktır.

Vatandaşı soyup soğana çeviren bir zihniyetin ilimizde büyük rant kazanmasına gönlümüz artık razı olmamakta ve bu Alışveriş merkezlerine gereken denetlemelerin aralıksız devam etmesi ve bunlara artık her gün raflarındaki etiketlerin değiştirilmemesi adına gereken tedbirlerin kaçınılmaz olduğu gerçeğini gözler önüne sermeleri gerekmektedir.

Batman ili ve Batmanlı vatandaşları soymaya müsait gören zihniyetlerin artık meydanda diledikleri gibi at oynatmalarına mahal verilmemelidir.

İlimizin yetkili mercilerin artık bu kendini bilmez vicdan yoksunlarına bundan böyle fırsat vermeleri adına gereken önlemleri ivedilikle almalarının zamanın geldiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Gözlerini para hırsı bürümüş bu çakallara artık batmanda ekmek yok dersinin verilmesinin zamanının da geldiğini göstermenin şart olduğunu da ifade etmek isterim.

Batmanlı tüketicilerin bu konudaki tek ricaları sattıkları ürünlere her gün zam yapmayı alışkanlık haline getirenlere yetkili mercilerin artık gereken cezai müeyyideyi de hayata geçirmeleri dileğini iletiyorlar.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.