Hoşgeldiniz  

DENETİMLER 2 BİN PERSONEL İLE YÜRÜTÜLECEK

admin | 04 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Dinamik Denetim Modeli’ projesine yönelik Vali Hulusi Şahin başkanlığında toplantı yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Şahin; salgınla mücadelede girilen bu yeni sürecin amacının, yereldeki tüm dinamikleri işin içine katmak olduğuna dikkat çekerek, bu doğrultudad belediye/il özel idaresi, meslek odaları personeli ve iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip diğer kamu görevlileri ile Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Denetmenlerinin de içerisinde olduğu yeni denetim ekipleri oluşturulacağını ve toplamda 2 bin kişiden oluşan bu ekiplerin düzenli olarak sahada denetim yapacağını ifade etti.

Konuşmasında yeni döneme ilişkin bilgi veren Vali Şahin, koronavirüs ile mücadelede yapılan denetim faaliyetleri konusunda eskisinden farklı bir döneme girildiğini ifade ederek “Bizler bu süreci çok iyi yönetmek zorundayız. Bu yeni kurallar ile birlikte “Dinamik Denetim Modelini” yürürlüğe koyuyoruz. Dinamik denetim sürecini ancak hep birlikte hareket ederek gerçekleştirebiliriz. Bu sebeple herkesin salgınla mücadelede taşın altına elini sokması gerektiğini özelikle ifade etmek isterim. Dolayısıyla bu süreç, sadece sağlık teşkilatının, emniyetin, jandarmanın, belediye zabıtasının ve mülki idare amirlerinin mücadelesiyle başarılabilecek bir süreç değil. Bu modelde topyekûn mücadele ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek odalarının ve STK’ların devreye girmesi ve denetimleri bizzat yerine getirmesi gerekiyor” diye konuştu.

İlimizin mavi kategoride kalması için denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini ifade eden Vali Şahin, vatandaşları ve esnafı rehavete kapılmamaları konusunda uyararak “Denetimi sıkı tutmazsak; mavilikler önce sararır, sonra da kızarır. Kentimizin pozitif görünümünün bozulmaması için çok çalışmak zorundayız.” dedi.

Konuşmanın ardından İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu tarafından İlimizin Koronavirüs salgını konusundaki son durumuna ilişkin yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, İçişleri Bakanlığı tarafından salgınla mücadelede alınacak yeni tedbirlere ilişkin yayımlanan genelgenin maddeleri tek tek ele alınarak değerlendirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.