Hoşgeldiniz  

DENETİMLER BAŞLADI

admin | 06 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Covid-19 Tedbirleri konulu genelge doğrultusunda bugün tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de kontrollü sosyal hayat döneminde ‘sağlık için, hepimiz için’ parolası ile en kapsamlı koronavirüs denetimi yapılmaya başlandı.

Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Belediye Zabıta birimlerince; alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün salonları, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, piknik alanları ve bilumum yaşam alanları temizlik, maske ve mesafe yönünden denetlendi.

EMNİYET, JANDARMA ve BELEDİYE ZABITASI EKİPLERİNDEN MÜŞTEREK DENETİM

İlimiz genelinde İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Koronavirüs’le mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği başta ticari taksiler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetim yapıldı.

Batman İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak şoför ve yolcuların maske takması, fazla yolcu bindirilmemesi gibi kurallara uyup uymadığını kontrol etti.

Turgut Özal Bulvarı, Basın Kavşağı ile Batman Park Önünde oluşturulan denetim noktalarında ekipler otobüslerde mesafe bırakmadan oturan yolculara sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarılarda bulundu.

Duraklarda araç bekleyen vatandaşları da sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda uyaran denetim ekipleri, şehiriçi minibüsleri, belediye otobüsleri ve ticari taksileri tek tek denetleyerek maskesiz yolcu bindirilmemesi konularında araç sürücülerine uyarılarda bulundu.

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.