Hoşgeldiniz  

DENETİMSİZ BİR İL BATMAN

Halit BEYTÜT | 18 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Özellikle gıda ürünleri için ilimizde hiç ama hiçbir denetim yapılmamakta ve bunun doğal sonucu olarak da satıcılar her türlü gıda ürünlerini açıkta satmaktan çekinmemektedirler.

Batman yıllardır yazılıp çizilmesine ve yetkililerin dikkatlerine sunulmasına rağmen özellikle açıkta satılan gıda ürünlerine bir önlemin alınmaması gerçekten son derece büyük bir ihmalkarlığın bariz göstergesidir belediyemiz zabıta ekipleri arada bir saman alevi gibi parlayıp sönen denetimler yapıyor olsalar da devamlılık arz etmediği için açıkta satışı yapılan gıda ürünlerinin önüne geçilmemektedir.

Halkımızın sağlığını gerçekten son derece büyük ölçüde tehdit eden açıkta satış sunulan gıda ürünlerine neden karışılmaz gerçekten anlamak mümkün değil.

Belediye zabıta ekiplerimizin konuya ilişkin sorumlulukları vardır diğer illerde böylesine hoyratça açıkta satışı yapılmak istenen gıda ürünlerine kesinlikle müsaade edilmez ve gereği anında yapılır.

Ancak batmanda adeta onlara ödül verilircesine dokunulmazlarmış gibi istedikleri ürünü istedikleri şekilde satış sunmaktan çekinmezler.

Batman belediye zabıta ekipleri açıkta satışa sunulan gıda ürünlerine karışmaz, nerden geldikleri belli olmayan dilenci furyasına ses çıkarmaz da ne iş yapar bizim zabıtalarımız anlamak mümkün değil.

Yıllardır batman hem dilencilerin en rahat dilendikleri bir il ve çeşitli gıda ürünlerinin açıkta satıldığı bir il olmaya hak etmeyen bir ildir batman ama her nedense birileri bu konuya gereken titizlik ve önemi görmezlikten gelir ve gerekeni yapmaktan kaçınmaktadırlar.

Batman böylesini bir başıboşluğu hak eden bir il olmamalıdır. Bu ilende kendine göre kurallarının olması özellikle kendi bünyesinde yaşam süren vatandaşlarının sağlığını da göz önünde bulundurulmalıdır.

Başta belediyemiz ve gıda ürünleriyle yetkili birimlerimizin artık bu hassas konuya gereken titizliği göstermeleri ve batmanımızın böylesini hoyratça kullanıldığı bir il olmaması adına üzerlerine düşen sorumlulukla hareket etmeleri gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Tek isteğimiz yaşadığımız şehrimizin de kendine has kurlarının olması ve herkesin bu kurallara gerektiği kadar uyma çorunda olmasıdır.

238 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.