Hoşgeldiniz  

DENETLEYİCİLER GERÇEK DENETİM YAPIYORLAR MI?

Halit BEYTÜT | 08 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her olay gerçekleştiğinde bilindiği gibi hükümet tarafından olayın incelenmesi için denetleme müfettişlerini gönderip olay hakkındı tafsilatlı bilgilendirmek istenir.

Denetleme ile görevlendirilen müfettişler gittikleri yerde olaya muhatap olanlar tarafından son derece büyük bir özveriyle karşılanır ve olayda bir suçlarının olmadığına kanaat getirtmek için müfettişlere gereken her türlü kıyakçılığı yapmaktan kaçınmazlar.

Hal böyle olunca d olayda suçu olsun olmasın müfettişlerin yazacağı rapor sonucunda belirlenir.

Sakaryanın hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında çıkan yangın hem 7 insanın hayatını yitirmesine neden oldu hem de yüzlerce çalışanın yaralanmasına neden oldu.

İşte olayı incelemek için gelen müfettişler hakkında 7 yıldır bu fabrikada çalışan bir hanımefendinin söyledikleri bizim söylediklerimizi son drece doğrular gibi.

Havai fişek fabrikasında çalışan v 7 yıldan beri burada görev yapan hanımefendinin söyledikleri aynen şöyle3 Müfettişler gelirdi ve kendilerine bir yemek verilip giderlerdi denetimi de üstün körü yapıp giderlerdi.

İşte tam da bizim söylediklerimizi doğrular bir olay gelişmiştir.

Evet inceleme yapmak için gelip gereken sorumluluğu yapmayı değil incelenecek yerin sahibinden sanırım ne koparabileceklerinin hesabını yapıp ona göre rapor düzenlerler gibi bir alışkanlık vardır.

Bu ve buna benzen daha nice olayların ardından aynen dediklerimiz doğru çıkmıştır müfettiş adıyla gelip inceleme yapanların ne kadar ucuz bir şekilde kendilerini sattıklarına yıllarca tanık olmuşuzdur.

Hal böyle olunca da hükümet gönderdiği müfettişlerinin raporlarını kabul eder ve olay öylece kapanıp gider.

Bu olaylar neticesinde hayatını kaybedenlerin ve onların geride bıraktıkları insanların haklarını koruyacakları yerde bir yemek ve birkaç hediye ile olayı örtbas etmeyi yeğleyen vicdan yoksunu insanlar bu ülkede müfettiş olarak adlandırılıyorsa benim ülkemin ne kadar ehliyetsiz ve vicdan yoksunu olanların elinde olduğunu göstermektedir.

Sakarya Hendekteki fabrikada yine yapılan incelemelerde sadece orada çalışan ve grevleri müdür değil de sorumlu olan çalışanlar ifadeye çağrılıp tutuklandılar, fabrika sahibinin ifadesine bile gerek görülmeyen böylesi bir ihmalin esas sorumlusu olan adeta aklanmak istenmektedir.

Hal böyle olunca da suç tamamen kendini savunamayacak kadar garip olan insanlara yüklenmiştir.

‘7 Can gitmiş fabrika sahibi bu 7 canın geride kalan aileleri ime ilgili tek bir cümle sarf etmiş mi kesinlikle hayır.

Sözde patron olan insanları koruma altına alan zihniyete lanetler olsun.

Ne yazık ki ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR Zihniyetiyle hareket edilmiş bir kez daha.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.