Hoşgeldiniz  

DERECELER BELLİ OLDU

admin | 30 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DERECELER BELLİ OLDU

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri nedeniyle Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ödüle layık görülen eserler, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından ödüllendirildi.

15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran “Bakanlığımızca 15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü” etkinlikleri çerçevesinde 81 il genelinde Millet Olmak temalı afiş ve slogan yarışması düzenlendi. Çocuklarımız çok güzel eserler çıkardı. Dilan kızımız Türkiye 1.’si oldu. Dilan Batman’da her yıl böyle güzel dereceler çıkıyor. Sanatla uğraşmak gerçekten insanı birçok yönden geliştiriyor. Sanatla uğraşan bencil olmaz, hırs yapmaz, naif olur, nezaketli olur” dedi.

SANAT MERKEZİ HERKESİN HİZMETİNDE

Görsel Sanatlar Atölyesi ve Müzik Atölyesini barındıran Batman Sanat Merkezini açtıklarını hatırlatan Kurtaran “Sanat Merkezimizde Batman ilinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan özel yetenek alanları ile ilgili branşlardaki görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerin geçmişten gelen kültür ve bilgi birikimini günümüz anlayışıyla yeniden yorumlayarak gelecek nesillere ışık tutarak deneyim paylaşımı etkileşimli öğrenme süreçleri ulusal ve uluslararası ölçekte sempozyum sanat günleri bienal sergiler atölye çalışmaları söyleşiler projeler gibi konularda bir araya gelerek sürekli üreten dinamik bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak özel bir yer.  Batman Sanat Merkezi çok özel ve güzel bir yer. Bu Sanat Merkezi’mizin ilimiz öğretmenlerine, öğrencilerine, ilimizin sanata duyarlı olan vatandaşlarımızın hizmetindedir. En çok da sizlerin oradan istifade etmesini istiyorum” dedi.

167 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.