Hoşgeldiniz  

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

admin | 27 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un başkanlığında çevrim içi yapılan ‘1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor’ ödül törenine katıldı.

Mesleki eğitimi güçlendirmek, okullar arası başarı farklarını azaltmak ve eğitimde fırsat adaletini sağlamak için geliştirilen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ kapsamında güzel sanatlar lisesi öğrencileri, proje kapsamındaki meslek lisesindeki arkadaşları ile sanatsal etkinliklerde buluştular.

‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi kapsamında, öğrencilerin resim ve müzik çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen ‘1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor’ yarışmasında, dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığınca ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce çeşitli ödüller verildi.

Akran eğitiminin güzel bir uygulaması olan 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor çalışması kapsamında Müzik ve Resim alanında il birincisi olan öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığınca Laptop bilgisayar, ikinci ve üçüncülere tablet bilgisayar İl Müdürlüğünce de kitap, kalem seti, saz, gitar ve resim seti ile ödüllendirildi. Ayrıca  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzce  dereceye giren tüm öğrencilerimize Teşekkür Belgesi; Öğrencilere Rehberlik eden öğretmenlere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Başarı belgesi verildi.

Yarışmaya katılan meslek lisesi öğrencilerini yarışmaya hazırlayan Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de müdürlüğümüzce kitap, kalem seti ve Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

 

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.