Hoşgeldiniz  

DEVA, BATMAN’IN TÜM İLÇELERDE ÖRGÜTLENDİ

admin | 20 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA, BATMAN’IN TÜM İLÇELERDE ÖRGÜTLENDİ

Batman’ın tüm 6 ilçesinde kongresini tamamlayan DEVA Partisi’nin son kongresi Beşiri’de gerçekleştirildi.

DEVA Partisi’nin Beşiri kongresine partinin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, İl Başkanı Melik Müjdeci, çok sayıda parti yöneticisi ve yüzlerce Beşirili vatandaş katıldı.

“ONLAR KAYBEDİYOR”

Partisinin Beşiri ilçe kongresinde konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “DEVA Partisi 81 ilin tamamında ve 700 ilçede teşkilata sahiptir. Yıl sonunda 971 ilçenin tamamında örgütlenmiş olacağız. DEVA, ülkenin her yanında en hızlı büyüyen ve teveccüh gören partidir.  Partimiz kurulduğu günden bu yana tüm siyasi partiler ile eşit, karşılıklı ve saygıya dayalı bir iletişim kurmuştur. AKP ve MHP hariç bütün partiler ile görüşüyoruz. Bu durum da onların kendi tercihidir. Ancak basit bir soru sormak istiyorum, bugün Beşiri’de DEVA Partisi burada, İyi Parti burada,  CHP burada, HDP burada, Gelecek burada, Beşirili vatandaşlarımız burada; ama bir siyasi partinin bayram havasında gerçekleşen kongresini tebrik etmekten, hayırlı olsun demekten imtina eden iki parti burada değil. Peki o halde bu iki parti mi kaybetmiş oluyor, yoksa büyük bir nezaketle burada bulunan Beşirili hemşehrilerimiz mi kaybetmiş oluyor? Tabi ki nezaketten bile uzak bu iki parti kaybediyor.” Dedi.

“HER KONUDA ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ VAR”

Türkiye’nin sorunlarına daha şimdiden çözüm ürettiklerini belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, “Biz sadece eleştiri yapmak üzere bir siyaset geliştirmiyoruz. Ne zaman bir soruna değinsek, çözümü de ardından söylüyoruz. Sadece gündelik konular değil; Türkiye’nin her türlü sorunu için hazırladığımız eylem planlarımız bu nedenle 15 gün ara ile kamuoyu ile paylaşılıyor, paylaşılacak. Hukuk ve Adalet, Kadın ve Gençlik, Eğitim ve Sağlık, Kobi, Turizm gibi birçok eylem planımız da hazır.” İfadelerini kullandı.

“TÜM BU ZAMLAR KÖTÜ YÖNETİMİN ESERİDİR”

Gerçek enflasyon oranlarının çok daha yüksek olduğunu söyleyen Ekmen, “Ülkemizde enflasyon yüzde 19 açıklanıyor ama basit bir hesap yapalım. İki yıl önce 100 lira gelen elektrik faturası bugün 330 lira geliyor. Elektrik faturalarımız 400 liradan 600’e, 600’den 800 liraya çıktı. Hani enflasyon yüzde 19’du? 5 yıl önce 17 liradan peynir alıyorduk; sonra 30 liraya, bugün 45 liraya kadar yükseldi. Peki çiftçi bu yükselişten para kazanıyor mu? Hayır, o da bu malı üretmek için sahip olması gereken her türlü ürün ve hizmeti fahiş yükselişler ile aldığı için o da para kazanmıyor. Tüm bunların sorumlusu iktidardan başkası değildir. Cumhurbaşkanı önceki gün “enflasyonu yükseltenlerin üzerine gideceğiz.” dedi. Acaba benzine, elektriğe zam yapan EPDK başkanı kime bağlı, kimin emriyle bunu yapıyor? Tüm bu zamlardan gelen para devletin kasasına giriyor. Dolayısıyla tüm bu zamlar ve yüksek enflasyon iktidarın kötü yönetiminin eseridir.” İfadelerini kullandı.

“ÜLKEYİ TEHLİKELİ BİR NOKTAYA GÖTÜRÜYORLAR

Türkiye’yi  yönetemeyen iktidarın halkın sinir uçlarına dokunduğunu belirten Ekmen, “Afet Yönetimi Eylem Planımızı da geçtiğimiz günlerde açıkladık. Türkiye’de ne afetlere hazırlık var ne de afet yönetimi var. İzmir’de deprem oluyor; AFAD ilan hazırlıyor. Bizde gıda ve battaniye ihtiyacı var. Bir deprem olduğunda senin deponda gıda ve battaniye yoksa; sen neye hazırlıklısın, yıllarca neyi bekledin? Bunlar ayıplarını örtmek için milleti birbirine kırdırmaya başladı. Akdeniz’de yangınların başladığı gece Cumhurbaşkanlığı ; ormanları PKK yakıyor diye açıklama yaptı. Ülkenin hiçbir yerinde bunu destekleyen bir soruşturma, gözaltı, yakalama yok. Bir tane bunun örneği yok. Tam aksine 3 valilik “elimizde sabotaj bulgusu yok” diye açıklama yaptı. Peki o halde Cumhurbaşkanlığı bunu teröre bağlayarak ne sonuç üretti? Adam Alanya’da elinde silahla kimlik kontrolü yapıyor; Batmanlı, Diyarbakırlı çıksa “sen ormanları mı yaktın” diyerek belki de katliam yapacak. Bunlar ülkeyi yönetemedikleri gibi ülkeyi bölüyor, kutulaştırıyor ve birbirine kırdırıyor. Bunlar ülkeyi çok tehlikeli bir noktaya götürüyorlar.” Dedi.

“MİLLETİMİZ İZİN VERMEZ”

Halkın sandıkta tüm sorunlara gereken cevabı vereceğini söyleyen Ekmen, “Bunların hedefi ceberut ve zalim devlet ile bir avuç ekmeğe muhtaç  bırakılmış halktır. Ama Allah’ın izniyle buna güçleri yetmeyecek çünkü bu milletin kendi kendini savunma güdüsü ve doğru zamanda siyasette doğru müdahale etme yeteneğini defalarca sandıkta gördük. Milletimiz ilk seçimde tüm bu yaşanan sorunların gerçek sorumlularına sandıkta gereken cevabı verecek. “ ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi’nin Beşiri ilçe kongresinde ilçe başkanlığına Abdullah Karabulut seçildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kongre sonrasında İl Başkanı Melik Müjdeci bir teşekkür mesajı yayınlayarak, “Gercüş, Hasankeyf ve Beşiri ilçe kongrelerimize katılan Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Emin Ekmen, Mustafa Ergen, kurucularımız Ferai Ökmen ve Abdurrahim Aksoy ile STK temsilcilerimize, basın mensuplarımıza, diğer siyasi parti temsilcilerine, tüm eş, dost, akraba ve kıymetli Batmanlı vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim” dedi.

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.