Hoşgeldiniz  

DEVA, SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI

admin | 14 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Teşkilatı, Batman Tabipler Odası’nı ziyaret etti ve Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde giderek doktor, hemşire ve çalışanlar ile pasta keserek, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

“MİNNET BORÇLUYUZ”

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, beraberindeki parti heyeti ile 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Dr. Selahattin Oğuz Başkanlığındaki Batman Tabipler Odası’nı ziyaret etti. Görüşmede tüm sağlık çalışanlarına minnet borçlu olduğumuzu ifade eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Öncelikle Covid-19 salgınıyla mücadelede gece gündüz demeden çalışan, ailesinden ve sevenlerinden ayrı kalarak bu uğurda hayatını kaybeden 372 sağlık çalışanımıza minnet borçluyuz. Onları saygı ve rahmetle anıyoruz. Bir canı daha kaybetmemek için tüm vatandaşların özverisine ihtiyacımız var.” dedi.

“YETERLİ TEST YAPILMIYOR”

Batman’ın, Mavi alan kategorisinde kalmasının önemine vurgu yapan Müjdeci, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre, Batman’ın en az vaka görülen iller arasında olduğu belirtildi. Ancak bunun nedeninin test sayısının yetersiz oluşu ve alan taramasına yönelik hiçbir çalışmanın olmamasının da payının olduğunu düşünüyoruz. Test sadece temaslı ve şikayeti olanlara yapılıyor. Ancak bu kesinlikle yeterli değil. Tarama şeklinde yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Aksi durumda geçtiğimiz yılın Yaz aylarında yaşanan tabloya dönüşebileceği endişesini taşıyoruz. Batman’ın mavi alan olarak kalması için test sayısının artırılması ve alan taramasının bir an önce başlaması gerekiyor.” dedi.

“AŞILAR NEREDE?”

Aşılanma oranının çok yavaş olduğunu belirten Müjdeci, “Sağlık Bakanı, Aralık ayında 20 milyon, Ocak ayında da 20 milyon olmak üzere Şubat ayı itibarıyla 50 milyon doz Sinovac aşısının Türkiye’ye geleceğini söylemişti. Ancak Mart ayının ortası itibarıyla 10 milyon aşılama yapılmış. Geride kalan 40 milyon doz aşı neden yapılmadı? Aslında bu aşılar hiç gelmedi mi? Üstelik her vatandaşa 2 doz olmak üzere 170 milyona yakın aşıya ihtiyacımız var. Bakanlık süreci şeffaf yönetmek bir yana kamuoyuna doğruyu bile söylemiyor ve bunu ulusal çıkar bahanesi ile çekinmeden itiraf ediyor. Sürecin bir an önce şeffaf bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Halk sağlığı konusunda yapılan ihmallerin sorumluluğu mutlaka alınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLE PASTA KESTİ

DEVA Partisi Batman İl Teşkilatı, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde giderek doktor, hemşire ve çalışanlar ile pasta keserek 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladı. Hastanede bulunan sağlık çalışanlarına pasta ikram eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Covid-19 sürecinin Batman’daki en büyük yükünü çeken Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlayıp birlikte pasta kestik. Amacımız sağlık çalışanlarımıza moral vermek, onların yanında olduğumuzu hissetirmekti. Yaşadığımız bu zor günlerde sağlığımız için büyük emekler veren tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.