Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN BARO’YA ZİYARET

admin | 20 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, beraberindeki parti heyetiyle birlikte yeni seçilen Batman Barosu Başkanı Av. Erkan Şenses’i ziyaret etti.

Ziyarette değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Türkiye’de hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile yargı bağımsızlığının gerçek anlamda sağlanması için mücadele veren baroların güçlendirilmesine ciddi düzeyde ihtiyaç var. Baroların ve dolayısıyla avukatların güçlü olması vatandaşların hak ve özgürlüklerinin güvence altında olmasıdır. Batman Barosu’nun yeni Başkanı Av. Erkan Şenses’i ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, başarılar diliyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU ADALET”

Türkiye’de bir adaletsizlik ikliminin hakim olduğunu dile getiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Bugün ülkemizde karşı karşıya kaldığımız tüm sorunların temelinde adaletsizlik var. İnsan haklarına, düşünce ve ifade özgürlüklerine saygının gün geçtikçe kan kaybettiği bir ortamda ilerlemeden, gelişmekten, yarınlara umut olmaktan bahsetmek mümkün değildir. Ülkemizde adaleti tam olarak tesis etmek amacıyla; masumiyet karinesi, ceza sorumluluğunun şahsiliği, hukuki belirlilik, savunma hakkı, bağımsız ve tarafsız mahkemeler önünde adil yargılanma hakkı, silahların eşitliği ilkesi, suçların ve cezaların kanuniliği ilkesi ve itiraz haklarının etkin bir biçimde kullanılması hususunda hiçbir taviz verilmemelidir” ifadelerini kullandı.

 

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.