Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN BATMAN ÇIKARMASI

admin | 18 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi’nden Batman’a üst düzey ziyaretler gerçekleştirildi.

Genel başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı DEVA Partisi’nden Batman’a yönelik gerçekleştirilen ziyaretlere Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, kurucu üyeleri İkram Dinçer, İbrahim Dönertaş, Yusuf Türkmen katıldı.

DEVA Partisi heyeti Batman’da çok çeşitli programlara katılırken, partinin Sason ve Beşiri ilçe binalarının açılışını da gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, kurucu üyeler İkram Dinçer, İbrahim Dönertaş, Yusuf Türkmen ve İl Başkanı Melik Müjdeci ilk olarak Batman’da çok sayıda esnafı ziyaret etti. Esnafların sorun ve taleplerini dinleyen parti heyeti daha sonra partinin Sason ve Beşiri ilçelerindeki parti binaları açılışını gerçekleştirdi ve ilçelerde de çok sayıda vatandaşla bir araya geldi.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Ziyaretler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, iktidarın artık halkın arasına karışamadığını belirterek, “Bugün Güneydoğu’muzun güzide kentlerinden Batman’a geldik. Sokaklar, çarşılar, caddeler, pazarlar, meydanlar artık iktidarın görmek istemediği manzaralar ile dolu. Vatandaşımız her fırsatta işsizlikten, yoksulluktan, enflasyondan dert yakınıyor. Batmanımız bize çok net bir şekilde değişim mesajı vermiştir. Sıklıkla “yeter artık” ifadesi ile başlayan cümlelerle karşılaştık. Bunca zorlu dönemde yalnız bırakıldığını belirten sayısız esnafımız, çiftimiz, işsiz kardeşimiz ile görüştük. Vatandaşın derdi iktidarın her gün yandaş medya ile servis ettiği içi boş gündemler değil. Bu ülkenin bir numaralı sorunu işsizliktir, yoksulluktur, hayat pahalılığıdır. Bu düzeni her fırsatta bizi yalnız bırakmayan vatandaşlarımızın desteği ile değiştireceğiz.” dedi.

 “HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞA SON VERECEĞİZ”

Türkiye’nin enerjisinin farklı yollara kanalize edildiğini belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, “Vatandaşımız açız diyor, onlar Kanal İstanbul diyor; vatandaşımız işsizlik diyor, onlar 5’li çeteye ihale vermeliyiz diyor. Türkiye taşıdığı eşsiz yüksek potansiyeli hiçbir alanda kullanamıyor. Ne yazık ki eğitimde, sağlıkta, teknolojide, tarımda hızla geriliyoruz. Ülkemizin işinin ehli, liyakatli, vatandaşın içinden gelen kadrolara ihtiyacı var. DEVA Partisi bu ülkenin dört bir yanında artık umudun partisi olarak anılmaya başlanmıştır. İktidar arkasındaki halk desteğini hızla kaybediyor. Gideceklerini anladıkları için ülkeyi artık fiilen yönetmeyi bırakmış durumdalar. Vatandaşımız artık yaşanan her şeyin tamamen farkında.  İktidarın Kürt meselesini yeniden dirilten tüm politikalarını çöpe atacağız. Bu ülkenin tüm vatandaşlarının eşit ve onurlu vatandaş olmasını sağlayacağız. Etnik, dinsel, bölgesel her türlü ayrımcılığa son vereceğiz. Göreve gelir gelmez ilk olarak hukuku tesis etmek için var gücümüzü ortaya koyacağız. Ardından; işsizliği, adaletsizliği, yoksulluğu ve geçim sıkıntısını sonlandıracağız. DEVA kadroları daha şimdiden bunları başarmaya hazırdır.” ifadelerini kullandı.

“BATMAN’IN TÜM SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Batman’ın tüm sorunlarının farkında olduklarını dile getirerek, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batmanımızın da sokaklarında işsizliğin, ümitsizliğin, yoksulluğun hakim olduğunun farkındayız. Demokratik siyaset, milletten aldığı yetkiyi milletle beraber kullanmaktır. İktidar ise milletten aldığı yetkiyi sadece yandaşları için kullanmakta bir beis görmüyor. İktidarın, vatandaşın sesine kulağını kapattığı ve sadece etrafındaki birkaç kişiyi gözettiği politikalarını hep birlikte dayanışma ile aşacak ve ülkemizde bir iyileşme dönemini başlatacağız” dedi.

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.