Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN DERNEKLERE ZİYARETLER

admin | 09 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA’DAN DERNEKLERE ZİYARETLER

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, partinin kurucularından Muhammed İkbal Seyda ve Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Batman’da oda ve dernek ziyaretlerinde bulundu.

İLİM DERNEKLERİNE ZİYARET

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Muhammed İkbal Seyda ve İl Başkanı Melik Müjdeci, Arapkendi, Yusufiye ve Oduncular Sitesi ilim dernekleri, Batman Emekliler Derneği ve Batman Barosunu ziyaret etti.

İlk olarak  Arapkendi, Yusufiye ve Oduncular Sitesi ilim dernekleri ziyaret edip yöneticileriyle görüşen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “Hedefimiz tüm insanların barış içerisinde ve kendi inançlarına göre yaşayabilecekleri bir ortamı tesis edebilmektir. Kimsenin etnik kökeni, dili, dini ve ırkı ile soyutlanmadığı, ayrıştırılmadığı bir toplumu hep birlikte inşa edebiliriz. İyi bir nesil yetiştirmek söz konusu olduğu zaman geleneğimizde çok büyük yeri olan ilim derneklerimizin faaliyetlerini son derece önemsiyoruz. Her türlü fedakarlık ile böylesi bir ortamın gelişmesine katkı sağlayan tüm hocalarımıza takdirlerimi sunuyor, Ramazan ayını kutluyorum” dedi.

EMEKLİLERE ZİYARET

Emekliler Derneği ziyaretinde ise Başkan Hüseyin Ekmen ve yönetimini ziyaret eden ve Emeklilerin büyük kısmının açlık sınırı altında yaşadığını belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “Hayatlarının büyük kısmını millete hizmet ederek geçiren emeklilerimizin müreffeh bir hayat sürdürmeleri, gelişmiş bir toplumun gereğidir. Ancak, bugün emekli maaşları sadece kira, doğalgaz ve elektrik giderlerini bile karşılamaya yetmiyor. Ülkemizde yaşayan 13 milyondan fazla emekli vatandaşımız son yıllardaki zam furyası, hayat pahalılığı ve Türk Lirası’ndaki değer kaybı nedeniyle ekonomik olarak çok büyük zorluklar yaşıyor. Emeklilerimizin büyük bir kısmı evini geçindirebilmek için halen gündelik işlerde çalışmak zorunda kalıyor” dedi.

BATMAN BAROSUNA ZİYARET

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, partinin kurucularından Muhammed İkbal Seyda ve Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Avukatlar günü dolayısıyla Batman Barosu Başkanı Av. Erkan Şenses ve yönetimini ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “Avukatlar savunma hakkının ve hak arama hususundaki özgürlüklerin teminatıdır. Avukatların meslek örgütünün çatısı olan barolar da insan hak ve özgürlüklerinin en büyük güvencelerinden biridir. Biz, öncelikle yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını tesis edeceğiz. Biz, kurunun yanında yaşı yakmadan, masum tek bir vatandaşımızın haksız yere ceza çekmesine mahal vermeden, adaleti tesis etmek için gerekli bütün adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.