Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN MEMUR-SEN’E ZİYARET

admin | 14 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, İlçe Başkanı Şehmus Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Batman Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Mehmet Ergin’i ziyaret etti.

Batman Memur-Sen’de gerçekleşen görüşmeye Batman Memur Sendikaları Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Mehmet Ersin’in yanısıra Sağlık-Sen İl Başkanı Maruf Yalçın, Büro-Memur-Sen İl Başkanı Hüseyin Şansi, Diyanet-Sen İl Başkanı Ahmet Cihan, Toç-Bir-Sen İl Başkanı Sıddık Aslan, Bem-Bir-Sen İl Başkanı Diyadin Demirhan da katıldı.

Çalışma hayatı ve kamu görevlilerinin sıkıntılarının gündeme geldiği görüşmede konuşan Batman Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Mehmet Ergin, “Toplumun, milletin refaha ulaşması için güçlü STK’lara ihtiyacımız var. STK’lara destek vermek ve özgürlük alanı sağlamak, çalışma hayatının daha etkili kullanımı için önem arz eden bir konu. Hem Batman hem Türkiye için doğru işlere imza atan herkesi ayrım gözetmeden destekliyoruz” dedi.

“MEMURLARIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Memurların yaşadığı sorunların farkında olduklarını dile getiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Ana rotamız emeğin hakkının tam alındığı bir Türkiye’dir. Yusuf Has Hacib, ‘Ömür aziz değil, emek aziz’ der. Biz de emeğin hakkının alınabilmesi için çaba göstermeye ve haklarınızı savunmaya devam edeceğiz. Memur olsun, işçi olsun, esnaf olsun, ortada bir emek varsa, hakkının tam olarak alınması için gösterilen her çaba kutsaldır. Bu amaçla çalışan sendikaların faaliyetlerini mutlak suretle önemsiyoruz. Türkiye, bütün mali kaynaklarını salgından önce tükettiği için ne yazık ki pandemi dönemi ile birlikte ekonomik olarak hızlı bir çöküş evresine girdi. Türk Lirası’nın her gün eridiği bir ortamda, maaşını Türk Lirası ile alan diğer tüm kesimler gibi memurların da yaşam koşullarının hızla ağırlaştığının farkındayız. Maalesef memur maaşlarının yoksulluk sınırının dahi altında seyrediyor. Üstelik önümüzdeki dönemde de içi boş reform söylemleri ile bir ilerleme kaydedilmesi beklemek çok zor. Aynı zamanda ülkemizde memurlara yönelik de ciddi hukuki skandalların yaşandığı bir KHK dönemini geçirdik. Bir gecede yargılama olmadan on binlerce, yüz binlerce kişi haksız, hukuksuz bir şekilde işinden edildi. DEVA Partisi olarak biz KHK’ların getirdiği tüm sonuçların ortadan kaldırılmasını temin edeceğiz. Tek bir kişi dahi olsa, kurunun yanında yanmasına izin vermeyeceğiz. Kamuda yaşanan liyakatsiz tablonun da ortadan kaldırılması için şeffaf, katılımcı, hesap verebilir ve denetlenebilir bir sistem önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bunu sağlamak için özellikle adam kayırmayı meşru hale getiren mülakatı kaldıracağız. Devletin her bir vatandaşına aynı yakınlıkta olmasını, hiç kimsenin ayrımcılığa tabi tutulmamasını savunuyor ve her türlü kayırmacılığı da mutlak olarak reddediyoruz. Konfederasyonların ve bağlı sendikaların taleplerinin sahanın, vatandaşın birer yansıması olması hasebiyle büyük önem arz ettiğini belirtmek istiyor ve bizleri ağırlayan Memur Sendikaları Konfederasyonu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.