Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN PETROL İŞ’E ZİYARET

admin | 08 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA’DAN PETROL İŞ’E ZİYARET

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, beraberindeki parti heyeti ile Petrol İş Sendikası Batman Şubesi Başkanı Veysel Kartal ve yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci “Batman topraklarından çıkan petrol şehrin gelişimine şüphesiz geride kalan 74 yılda çok ciddi bir katkı sağladı. Ancak günümüzde petrolden oluşan katma değerden en az faydalanan şehirlerden biriyiz. Özellikle on yıllarca Batman’da istihdamın kalbi olan bu kurumun özelleştirilmesi sonrasında çalışan sayısında ciddi bir düşüş yaşandı. Son dönemde dünyanın her noktasında enerjinin önemi gün geçtikçe artıyor.

Böylesi bir dönemde TPAO ve Tüpraş’ın üretimi çok stratejik bir hal almaya başladı. Ancak kurumların gün geçtikçe küçültülmeye çalışıldığını gözlemliyoruz. Bu tür kurumlarımız bağımsızlığımızın da birer simgesidir. Dolayısıyla gün geçtikçe güçlendirilmeleri için ortaya çaba koymak gerekiyor. Özellikle son dönemde taşeron işçi statüsüne yoğunlaşan TPAO’nun daha fazla kadrolu işçi alımı gerçekleştirmesi ve mevcut taşeron işçilerin de bu statüye alınması bir elzemdir.

İşçilerimizin haklarının savunulması ve şehrimizin petrolün oluşturduğu katma değerden daha fazla faydalanması amacıyla faaliyet gösteren Petrol İş’in çalışmaları çok kıymetli. Bizler de işsizlik, yoksulluk, iş kazaları, kayıt dışı istihdam ve şiddet olaylarını kader olmaktan çıkaracak ve emeğin hiçbir suretle sömürülmesine izin vermemek için yapılacak her türlü çalışmaların destekçisi olacağız” dedi.

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.