Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN REKTÖRE ZİYARET

admin | 02 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, beraberindeki parti yöneticileri ile birlikte Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, DEVA Partisi heyetine üniversitenin durumu, mevcut faaliyetler ve ileriye dönük projeler hakkında bilgiler verdi.

Başkan Müjdeci ve beraberindekilere ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Demir, üniversitenin ve şehrin sahip olduğu imkân ve değerlerin gün geçtikçe büyüyüp gelişmesi için yoğun mesai harcadıklarını belirtti.

Ziyarette konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci “Batman Üniversitesi, şehrimiz için akademik, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda en önemli kurumların başında geliyor. Batman’ı ülkemizin çekim noktalarından biri haline getirmeyi hedefliyorsak, üniversitemizin gün geçtikçe daha iyi bir noktaya taşınması gerekiyor. Bu süreç sadece üniversitemizin gayretlerine bırakılmamalı. İlimizin tüm paydaşlarının bu konuda çaba ortaya koyması gerekiyor. Son dönemde Teknokent ve Diş Fakültesi konusunda güzel haberler aldık. Kadın Çalışmaları ve Kültür Çalışmaları Araştırma Merkezleri’nin faaliyetlerini yakından izliyoruz. Aynı zamanda Batman Enerji Zirvesi’nin önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi önem arz ediyor. Yakın dönemde ilimize bir Tıp Fakültesi’nin de kazandırılması için de kamuoyu desteğimiz sürecektir. Tarihi Hasankeyf ilçemizin eski turizm potansiyeline sahip olması ve hatta bölgemizin en önemli turizm noktalarından biri olması için de üniversitemizin ciddi bir desteğine ihtiyaç var. Üniversitemizin kıymetli bilim insanlarının görüş ve önerilerine her zaman açığız. Üniversitemizle birlikte Batman’ın gelişmesi ve her alanda başarılara imza atmak adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alışverişinde bulunmak bizim için de büyük onur vesilesi olacaktır. Üniversitemizin yeni Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e görevinde başarılar diliyor, bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.