Hoşgeldiniz  

DEVA’DAN SERT TEPKİ

admin | 22 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanlığı yöneticilerine broşür dağıtmaktan dolayı Batman Valiliği oluru ile Emniyet tarafından ceza kesilmesi kararına DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, sert tepki gösterdi.

Bir siyasi partinin en doğal faaliyetlerinden biri broşür dağıtmaktır. Anayasa’ya ve Seçim Kanunu’na tamamen uygun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz broşür dağıtma eylemine yönelik bu ceza, talimatla çalışan bir sistemin varlığının ispatıdır diyen Müjdeci “Cumhurbaşkanının anayasaya hiçe saydığı bir ortamda yöneticilerin bu tür kanun tanımaz eylemlerde bulunmaya başladığına her gün daha fazla tanık oluyoruz. Bu durum başkanlık adı verilen sistemin çürümüş bir yapıda olduğunu ortaya koyuyor. Bir siyasi partiye broşür dağıtmayı, stant açmayı, basın açıklaması gerçekleştirmeyi izne tabi tutmak abesle iştigaldir. Sokağa çıkamayan, her noktada vatandaşın tepkisi ile karşılaşan iktidar partisi; diğer partilerin de sokağa çıkmasını engellemek için bu hukuk dışı adımı atmıştır. 1 yılı aşkın süredir her hafta gerçekleştirdiğimiz broşür dağıtımı, bugün mü yasaklandı?

İktidar partisinin de Cumhurbaşkanının katıldığı açılış ve davet broşürlerini dağıttığına tanık olduk. Onların programları kamu düzeni ve genel sağlığına aykırı değil de bir bizim faaliyetlerimiz mi aykırı! Medyanın önemli bir bölümünü, yandaşları ile ele geçiren iktidar; yasadışı bir şekilde sokağı da ele geçirmeye çalışıyor. Bu kararın, daha önce otogar alt yapı sorunları, yüksek elektrik fiyatları için ve hastanelerdeki doktor ve randevu eksikliği için yaptığımız basın açıklamalarından duyulan rahatsızlık nedeniyle alındığını söyleniyor.

Çünkü dertleri vatandaşın sorunlarını çözmek değil, bu sorunların gündem olmasını engellemektir. Eğer Batman’daki esnaf ve vatandaşın sorunlarını dile getirdiğimiz için sorun yaşayacaksak yaşayalım. Bizi korkutamazlar; her zaman demokrasiyi, özgürlükleri ve vatandaşın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz. Hukuki anlamda hiçbir dayanağı olmayan bu cezalar karşısında tüm yasal haklarımızı kullanacağız. İktidar partisinin sokaktan hızla silindiği bir dönemde; demokrasiyi ve özgürlükleri bu kadar kısıtlayıcı uygulamalar karşısında herkes için direneceğiz. Dün olduğu gibi yarın da vatandaşlarımızın dertlerini dinlemek, sorunlarını dile getirmek ve çözüm önerilerimizi paylaşmak için vatandaşlarımızın bulunduğu her alanda olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.