Hoşgeldiniz  

DEVLETİN DİNİ ADALETTİR  

Muharrem BİTEN | 30 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bu söz bana ait değildir. İslamin bana göre birinci, tüm İslam alemine göre 4. Halife imam Ali ye aittir. Bundan Yaklaşık 1500 yıl önce büyük usta bu sözü söylerken mevcut iktidarın başında idi.

Bugünkü Batı medeniyetlerinde kendi. Halkı için Hukuk devleti yapılanmasına imza atar gibi imza atmıştı.

Nasyonalist Arap ırkçılığı bizi zaman içinde kendi kaotik girdabına çekiverdi.

Bu topraklarda binlerce yıl yaşamış ve daha sonra göç ve istila yoluyla Mezopotamya ve Anadolu’yu yurt edinen Tüm insan unsurlarına kapılarını açmıştır. Kapıların Devşirme mahluklarla özünde ırkçılık taasubiyeti ile yola çıkan kişilerce kardeşçe yaşamayı hayal haline getirmeye çalışmaktadır. Ne idüğü belirsiz bu devşirme kafalar Türk’ten çok Türkçülük, Kürt’ten çok Kürtçülük yaparak halkı olmayan Sünni bir problem haline getirmiş, sorunlu bir coğrafya yaratmış oldular.

Bu devşirmeler; bazen Dindardan çok Dinci, Kürt’ten çok Kürtçü ve Türk’ten çok ırkçı söylemlerle karşımıza dikilivermektedir. Kaybımızın neler olduğu konusunda adaleti kaybettiğimizde Dinimizi inancımızı kültürümüzü ve bütün saygın değerlerimizi kaybetmiş olacağız. Beraber bin yıllık beraberliğimizi kaybetmiş olacağız. Misafir geldiğimiz bu toprakları cennet yapalım vaadi ile geldiğimiz yeri cehenneme cevirmiş olacağız.

Eğer bir demokrasi mücadelenin varsa dağda Kürt çocuklarını yok etme, git mücadeleni başka şekilde ver.

Kimseyi incitmeden sosyal devlet mi komünizm mi istiyorsun hedefine ulaşmak için gariban kurt çocuklarını emellerine göre yok etmemelisin. Bu kabul edilir bir durum değildir.

Öncelikle bu görev her Kürt kardeşimin uyanık ve bilinçli hareket etmesine bağlıdır.

Kürtleri hayali Kürdistan ile kandırıp gencecik yaşta ölüme gönderenlerin bu oyuna son vermelerinde büyük yarar var. Yoksa bu bumerang bir gün onlara ve ırklarının başına geldiğinde onlar için çok geç olacaktır.

Dini Adalet olan devlet dediğimiz şeyde Adaletin dengesini taraflı tutmamalıdır. Kendi içinde devşirmeleri de temizlemeyi bilmelidir.

Hepimize lazım olan Adalet Devletin samimi dini olmalıdır.

436 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.