Hoşgeldiniz  

DİCLE ELEKTRİK’TEN ‘EVDEKİ ENERJİ KAHRAMANLARI’ PROJESİ

admin | 18 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Dicle Elektrik tarafından enerji tasarrufu konusunda farkındalığı artırmak amacıyla ev hanımlarına ve çocuklara yönelik “Evdeki Enerji Kahramanları” projesi başlatıldı.

Dicle Elektrik enerji tasarruf bilincini artırmak amacıyla iletişim çalışmalarını sürdürüyor.                           Ev hanımlarını ve çocukların bu alandaki farkındalığını artırmayı hedefleyen Evdeki Enerji Kahramanları projesi ilk olarak Kadın muhtar Emine Doksal’ın görev yaptığı Diktepe köyünde uygulandı.

Dicle Elektrik bünyesinde görev yapan uzmanlar Sinan Şuvak ve Canan Tücer köy okulunda toplanan kadın ve çocuklara ev ortamında alınacak basit önlemlerle ilgili bilgiler verdi, uyarılar yaptı.

Uzmanlar tasarruf konusunda özellikle ev hanımlarının rolünün oldukça büyük olduğunu belirterek şu uyarıları yaptı: Çamaşır makinelerinizi tam doluyken çalıştırın, Elektrikli süpürgelerinizin toz torbasını sık sık değiştirin, Ütünüzün bitmesine 5 dakika kala fişini çekin, Aydınlatma için tasarruflu ampuller kullanın TV’lerinizi kumandadan değil düğmesinden kapatın, Evlerinize beyaz eşya alırken enerji sınıfına bakın, Projeyle ilgili bilgi veren Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Naci Obut’a göre, kış aylarında özellikle kırsal bölgelerde ısınma amacıyla elektrik kullanımının yaygın olması tasarruf bilincinin önemini artırıyor. Projede bu nedenle bu bölgelere öncelik verildi.

İL MÜDÜRÜ OBUT “TASARRUF POTANSİYELİ BÜYÜK”

Bireysel önlemlerle elektrik israfının önlenebileceğini söyleyen İl Müdürü Naci Obut “Hedef kitlesi kadın ve çocuklar olan projenin ileriki günlerde daha geniş bir alanda uygulamaya konularak başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

3M MÜDÜRÜ KONCAK “KADINLARIN AİLEDE ROL MODEL OLMASI ÖNEMLİ”

Projenin uygulayıcılarından Dicle Elektrik Müşteri Memnuniyet Merkezi (3M) Müdürü Remzi Koncak ise, kadın ve çocukların enerji tasarrufundaki rolüne dikkat çekti. Koncak, projenin hedef kitlelerinden olan kadınların aile içerisinde rol model olduklarının altını çizerek, “Kadının enerji tasarrufu bilincini yükseltmesi, erkeklere ve diğer aile bireylerine de olumlu etki yapıyor. Kadının öncü rolü, kalkınmayı ve sosyal değişimi hızlandırıyor. Tüketici bireylerin daha sorumlu davranması, aslında kendi aile refahlarını yükseltiyor. Daha az tüketen, tükettiğinin bedelini de daha az ödeyecektir.” dedi.

Etkinlik sonrasında çocuklara enerji tasarrufunu öykü şeklinde anlatan “Dicle Enerjik Hikayeler” kitabı ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.