Hoşgeldiniz  

DİCLE ELEKTRİK’TEN GENİŞLETİLMİŞ İSG KURUL TOPLANTISI

admin | 03 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Dicle Elektrik, iş kazalarının önlenmesi amacıyla her yıl sorumluluk alanındaki illerde gerçekleştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimlerinden sonra şimdi de ‘ dağıtım bölgesindeki illerin tamamında ‘Genişletilmiş İl İSG Kurul Toplantıları’ düzenliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren İdari İşler Müdürü Haydar Özmen, en zor iş kollarından birinde hizmet verdiklerini hatırlatarak, çalışanlarının güvenliklerinin birinci öncelikleri olduğunu ifade etti. Özmen, her yıl sorumluluk alanındaki tüm illerde gerçekleştirdikleri İSG eğitimlerini bir adım daha ileriye taşıyarak ‘Genişletilmiş İl İSG Kurulları’ oluşturduklarını söyledi. İlkini bu gün Mardin’de gerçekleştirmeyi planladıkları ‘Genişletilmiş İl İSG Kurul’ toplantılarının hafta boyunca Şanlıurfa, Diyarbakır, Siirt, Şırnak ve Batman’da devam edeceğini belirten İdari İşler Müdürü Özmen, bu toplantılara ilgili tüm yöneticilerin yanı sıra sorumlu mühendis ile teknisyenlerin de katılacağını kaydetti.

Özmen konuyla ilgili olarak, “Genel Müdürlükteki ilgili yöneticilerimizi de davet ederek il düzeyinde gündem oluşturmak ve bu sayede personelin dikkatini iş kazaları ve alınması gerekli önlemlere çekmeyi planladık. Toplantılarda aylık İSG kurul gündemi dışında 2018 yılında illerde yaşanan iş kazalarının analizleri ve tedbirler konusu da görüşülecek” dedi.

258 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.