Hoşgeldiniz  

DİKA, BATMAN’DA TOPLANDI

admin | 18 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), 2020 Yılı Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını, Batman Valiliğinin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Vali Hulusi Şahin, Batman’da DİKA toplantısına ev sahipliği yaptı. TPAO Kristal Park Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Şırnak Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Hamza Pehlivan katılırken, Siirt Valisi ile katılım sağlayamadı. Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Kadir Demir ve İl Genel Meclis Başkanı Vahap Akbaş’ın de katıldığı toplantıya, Mardin, Siirt ve Şırnak İlleri’nin de STK Başkanları katıldı.

TOPLANTI, BASINA KAPALI YAPILDI

Basına kapalı toplantıda, DİKA’nın devam eden 2018 Yılı Mali Destek Programları ile Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı Projeleri ve Güdümlü Projelere ilişkin Nisan-Haziran 2020 dönemi Program İlerleme Raporları, Kurul’a sunuldu. Ajansın 2018 Yılı Yönetim Kurulu kararı ile onaylanan Mardin Gastronomi Müzesi ve Uygulama Merkezi Projesi konusunda yapılacak olan değişiklikler görüşüldü.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajans’ın iş ve işlemlerinin teftişi hususunun incelenmesi amacıyla görevlendirilen Bakanlık müfettişleri tarafından düzenlenen teftiş raporları hakkında Kurul’a bilgi aktarıldı. Ajansın 2018 Yılı Fizibilite Mali Destek Programı kapsamında Şırnak İl Özel İdaresi tarafından uygulama projeleri ve fizibilitesi hazırlanan Silopi Tekstilkent Projesi hakkında Kurul’a bilgi verildi.   Harcama Yetkilisi olan Genel Sekreter tarafından belirlenen Ajans gerçekleştirme görevlileri ile mali karar ve işlemlere ilişkin süreç akım şeması hakkında Kurul’un bilgi verildi. Genel Sekreterlikçe hazırlanan Ajans 2020 Yılı Personel Alımı sınav ilan metni, Kurul onayına sunuldu.,

99 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.