Hoşgeldiniz  

DİLEĞİM BU KISITLAMA NORMAL YAŞAMA VESİLE OLUR…

Halit BEYTÜT | 16 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm sıkıntılara ve yokluklara rağmen 17 günlük kapanmayı büyük bir özveriyle ve kurallara uyularak geçirmiş bulunuyoruz.

Mübarek ramazan ayının akabinde eriştiğimiz Ramazan bayramını bile büyük bir burukluk içinde kutlama zorunda kaldık.

Tüm bu sıkıntıların sağlığımızı korumak adına katlanma fedakârlığında bulunduk.

Şimdi bu özveri ve fedakârlıktan sonra güzel günlerin bizleri bekleyeceğinin heyecanını yaşamaya başladık. Yeni bir kısıtlama gelmemesi halinde kucaklayamadığımız yakınlarımızı, öpüp koklama imkanını bulamadığımız çocuklarımıza ve de torunlarımıza büyük bir mutlulukla kucaklayıp, hasretle onları öpüp kucaklayacağımızın heyecanını şimdiden yaşamaya başladık.

Bayram alışverişi yapamayan esnafımız, pandemi nedeniyle büyük sıkıntılara giren vatandaşlarımız kısıtlamaya büyük bir dikkat ve konulan kurallara uymayı bir görev olarak telakki edip sıkıntılarını ve bir bakıma çaresizliklerini bir kenara itip 17 gün boyunca gerekeni yapma özverisinde bulunmuştur.

Sağlığımıza, yaşama hakkımıza boylesine fedakârca katlanmayı göze almayı başaran tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunmayı bir görev olarak telakki etmeyi kendimize bir görev bildik.

Bundan sonraki dönemde de ayni birlik ve beraberlikle bu lanet virüsü def etmeyi kendimize son derece büyük bir görev olarak kabullenme basiretini ortaya koyalım ki özlemini ve de hasretini çektiğimiz normal yasama kavuşabilelim.

Ben yaşamımızı sürdürdüğümüz bu güzel ilin pandemiden kurtulabilmek için tüm Batman halkının bu badirelide atlatabilme adına üzerlerine düşeni olmazsa olmaz bir görev olarak benimseyeceklerine içtenlikle inanıyorum.

Her türlü sıkıntıları sineye çeken bu halkın artık gereken tüm kurallara uyma adına gereken özveriyi ortaya koymaktan kaçınmayacaklarına ve sağlı için gereken fedakarlıkları yapmaktan kaçınmayacaklarına da inanıyorum

Bu duygu ve temennilerle 17 günlük kapamayı atlatan tüm ilimiz halkının geçmiş mübarek ramazan bayramlarını kutluyor sağlık ve esenlikler diliyorum.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.