Hoşgeldiniz  

DİLEĞİMİZ SALGINDAN ZARAR GÖRMEYEN BİR BATMAN

Halit BEYTÜT | 16 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsü nedeniyle ilimizde alınması gereken uygulamalara inat uygulamaları yapmamakta ısrar edenlere batman valisi son uyarısını yaptı.

Bundan böyle uygulamanın temel esasını oluşturan hijyen sosyal mesafe ve maske takımına uymayanlar hakkında gereken cezai işlemin uygulanacağı duyuruldu.

Özellikle ilimizde maske takmamakta ısrar eden ve bunu alışkanlık haline getirenlere bundan böyle maskesiz dolaşmaları halinde gereken en ağır cezanın verileceği ve bunun tekrar halinde de ağır para cezası ile cezalandırılacağına dair gereken duyuru yapıldı.

Bir ölümcül virüse karşı ciddi önlemler alınmadığı takdirde bunun son derece büyük üzüntülere neden olabileceği ihtimalini ciddiye almayıp uygulanması gereken uygulamalara uymama gibi bir talihsizlik içine girenler toplumun sağlığına da en büyük zarar verdiklerinden bihaberler.

Bu yüzden şehir içinde hala maske takmayıp uygulamalara adeta alay edercesine ısrarlı bir alışkanlığı elden bırakmayanların ihbar edilmesi halinde ağır para cezası ile cezalandırılacağı haberini ben büyük bir memnuniyetle karşıladım.

Birilerinin ısrarını kırmanın mutlaka ve mutlaka cezai işlemle mümkün olabileceği gerçeğini geçmişte de gördük ve tanık olmuşuzdur.

Bu nedenle ilimizdeki maskesiz günlerin artık son bulmasını ve bu uygulamaya canını seven tüm vatandaşların riayet edebileceği inancını taşıyorum. İnsanların canını tehlikeye sokmama gibi bir hassasiyete sahip birçok insanımızın ilimizde yaşadığını biliyorum, bunlar kendi canları kadar insanların canına da gereken değeri veren iyiliksever insanlardır.

Bunlar zaten her türlü uygulamayı kusursuz bir şekilde yerine getirmeyi kendilerine bir görev bilmişlerdir.

Ben böylesi hassasiyetle uygulamalara gereken hassasiyeti gösteren tüm vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunmayı bir görev addederim.

Dileğimiz ilimizde yaşayan tüm hemşerilerimizin de böylesi büyük bir hassasiyetle uygulanmak istenen kurallara harfiyen uymaları ve bunu da kendilerine bir insanlık görevi olarak addetmelidirler diye düşünüyorum.

Batman virüs salgını vakalarıyla gündeme gelmemeli ve ilimizin adının virüsle kesinlikle anılmaması için gereken hassasiyetin gösterilmesi batman halkı için olmazsa olmazı olmalıdır.

Salgınsız, virüssüz günlerin ilimize gelmesi umuduyla tüm vatandaşlarımıza gereken h0assasiyeti gösterecekleri için şimdiden teşekkür bir borç bildiğimi vurgulamak isterim.

SAĞLIKLI VE VİRÜSTEN ETKİLENMEYEN BİR BATMAN DİLEKLERİMLE

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.