Hoşgeldiniz  

DİLENCİLERİN MEKANI BATMAN..

Halit BEYTÜT | 10 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Uzun yıllardır yaşamımı sürdürdüğüm batmanda en çok dikkatimi çekin dilencilerin adeta batmanı mekân seçmesi olmuştur.

Duygu sömürücülüğünü büyük ölçüde beceren ve halkımızın iyiliksever bir kitle olduğunu irdeleyeni dilenciler ne yazıktır ki ilimizin hemen hemen her köşesinde sanatlarını icra etmekten kaçınmamaktadırlar.

Yıllardır eksik olmayan bu dilenciler üzülerek ifade etmek isterim ti ülkenin hiçbir ilinde bu kadar rahat bur şekilde dilenmelerine kesinlikle müsaade edilmez ama batmanda bunun tam tersi olmakta ve duygu sömürücülüğünü yapmaktan açınmamaktadırlar. Batmanda denetim mekanizmasının hemen hemen hiç işlemediğini çok iyi bilen bu insanlarda batmanı en rahat bir şekilde dilenebilen il olarak seçmiş bulunmaktadırlar.

Belediyemizin zabıta ekiplerinin arada bir dilencilere yönelik yaptıkları operasyonların da devamlılık arz etmemesi üzerine batman yine ski tas eski hamam misali dilencilerin rahatlıkla dilenebildiği bir il olmaktan kesinlikle kurtulamadık.

Bu yüzden ben denetim mekanizmasının devamlılık arz etmemesi halinde böylesine dilenci mekânı olmaktan kesinlikle kurtulamayacağımız ifade etmekte yarar görüyorum. Batman artık bu tür olumsuzluktan arındırılmalı ve ilimizde yaşayan insanların duygularını sömürmeye kalkışan bu kendini bilmezlere gereken hadlerinin bildirilmesine olanak sağlanmalıdır.

Bu konuda yerel seçimlerle yeniden belediye başkanlığın seçilen HDP nin başkanlarının bu olumsuzluğa artık gereken izni vermemelerini dilemekteyiz. Batman artık dilencilerin en rahat bir şekilde dilenenlerin ili olmasın, batman bundan böyle güneydoğunun en genç ilinin olması nedeniyle tüm olumsuzluklardın kurtarılmasına gereken neşterin vurulmasının artık şart olduğunu vurgulamak isterim.

Belediyemiz zabıta ekiplerinin dilencilere karşı zaman zaman başlattıkları ancak devamlılık arz etmeyin operasyonlarının artık devamlı şekilde yapılmasının şart olduğunu ifade etmek isterim. Batman artık olumsuzluklarla özdeşleşin bir il olmaktan kesinlikle kurtarılmalı ve nerede vatandaşın sıkıntılı olduğu konulara gereken hassasiyet mutlaka ama mutlaka ortaya konmalıdır.

Ben bu tür olumsuzluklarla gereken mücadelenin yapılacağına inanıyor, belediyemizin yeni yönetiminin bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğine ve yetkili birimlere gereken talimatları vermekten kaçınmayacaklarına inanıyorum. Batman gerçek manada artık huzura ve kardeşlik duyguların galebe geldiği bir il olmak için mücadele etmektedir. Bu mücadelede umarım sağduyu mutlaka ama mutlaka gerçekleştirilmelidir.

İyiye ve de güzle doğru emin adımlarla yolun devam eden bir İl olan batmanı daha da yücelere taşımak hepimizin olmazsa olmaz görevi olmalıdır.

Yepyeni bir anlayışın hakim olduğu ve güzelliklerle anılacağı bir batmanın yaratılması hepimizin ortak dilek ve temennisidir.

338 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.