Hoşgeldiniz  

DOĞALGAZ ÇIKMIŞ UMURUNDA DEĞİL VATANDAŞIN…

Halit BEYTÜT | 26 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona yüzünden işinden olan işsizlikten beli bükülen, asgari ücretle artık geçinemeyen bankalardan aldıkları kredileri ödeyemeyen, insanlar maddi sıkıntılar yüzünden büyük acılar çekerken ülkenin kaderinin değişeceğini iddia ederek 3.200 milyar metreküp doğalgazın keşfedilmesini müjde olarak lanse edilmesine sevinç naraları atılamadı ne yazık ki.

Ülkemizdeki işsizliğin had safhaya ulaştığı bir dönemde vatandaşın alım gücünün bitim noktasına gelmesine neden olanların karnı tık sırtları pek olduğu için bu insanların halinden anlamadıkları belli oluyor.

Benim ülkemin kaderini değiştireceğini söyledikleri doğalgazın neden bu kadar abartıldığını da kesinlikle bir anlam veremiyorum.

Vatandaş kendi can derdine düşmüş korona virüs salgını her gün onlarca can alırken zatı muhteremlerin sözde müjde verildiği keşfedilen bir doğal gaz için bu denli şahlanmanın ve bu denli abartılarak gündemi oluşturmanın hiç ama hiçbir anlamının olmadığını ifade etek istiyorum.

Ülkenin bütçesi ekonomisi son derece büyük güçlükler içinde olması ve işsizler ordumuzun her gün katlanarak artması karşısında gündemi değiştirici ve oyalayıcı girişimlere ne yazıktır ki hepimiz kanmaktayız.

Vatandaşın cebi yanıyor, mutfakta ateşler boşuna yanmakta çarşı Pazar ateş pahası zamlarla şahlanmış durumda ve oyalanılarak uyutulmaya çalışılan bu insanlara çok ama çok yazık olmaktadır.

Bu arada keşfedilen doğalgaza sevinmemek son derece büyük bir yanlışlık olur demeden de geçemeyeceğim ama konuyu böylesine büyük ölçüde abartmanın ev gündemi oluşturma adına günlerce konuşmanın ve böbürlenmenin de bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Bu arada ülkemizin Doğu Akdeniz de Yunanistan ile çekişmesini de kesinlikle göz ardı etmeyelim ülkemiz kendi haklarından kesinlikle taviz vermeyerek ve belki de istenmediği halde Yunanistan ile bir çatışmaya da girilebileceğini göz ardı etmemek gerektiğini de vurgulamakta yarar görüyorum.

Ben bu yüzden gerek ülkemizin çıkarlara ve gerekse de ülkemizin menfaatinin söz konusu olduğunda fikir ve zikrimiz ne olursa olsun söz konusu vatansa gerisinin teferruat olduğunu de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Benim vatandaşımın refah düzeyine gereken titizliği gösterilmesi ve vatandaşlarımızın özellikle ekonomik açıdan sıkıntılı dönemler yaşamamalarına gereken özveriyi gösteren iktidar kim olursa olsun ona gereken saygıyı ve sevgiyi göstermekten kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.

153 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.