Hoşgeldiniz  

DOĞRULAR GİZLENİYOR MU?..

Halit BEYTÜT | 13 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

TV ekranlarında Bilim Kurulu tarafından haritada gösterilen vaka sayıları ne gariptir ki yüzde 20 olarak gösteriliyor, ama vaka sayılarının düşük gösterilmesine rağmen vefat sayılarında ise ne gariptir ki 200’lerin üstünde gösteriliyor.

Bu saylar ne yazıktır ki insanların kafalarında acabaların çöreklenmesine neden olmakta ve yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle vaka sayılarının düşük gösterilmesini öğrenci velilerinin endişe duymamaları için mi bu rakamlar düşük gösteriliyor diye düşünmemek elde değil.

Yasadığımız ilde bile vefat sayılarındaki artış gözlenirken bilim kurulunun vaka sayılarını düşük göstermesi gerçekten kafa karıştırır bir hal almıştır.

Okullar açıldı milyonlarca öğrenci eğitim ve öğretime başladı ama okullarda gereken önlemin tam anlamıyla alınmış olmasına inanmıyor insanlar.

Düzensiz ve ben emrettim yüz yüze eğitim başlayacak diyen zatı muhteremler ülke genelindeki okullarda gereken önlemleri alınıp alınmadığı konusunda bir açıklama yapma gereğini bile durmamaktalar.

Allah korusun hiç istemeyiz ama salgın yüzünden yarın bir olumsuz durum hasıl olur ve çocuklarımız bundan etkilenme gibi bir durumla karsı karşıya kalırlarsa emir verenler vatandaşa nasıl bir yanıt verecekler doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak edilmesi gereken bir konu olacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olası bit salgının pençesine düşerlerse bu yüz yüze eğitimin başlamasında ısrar eden zati muhteremlerini vatandaşa nasıl bir yanıtları olacak

Pandemi illeti onlarca can almaya devam ederken, hala caydırıcı önlemler almamakta ısrar eden yetkililerin ne yapmak istediklerini de anlamış değilim.

Batmanımızdaki önlemlerin hala gevsek tutulması ve vatandasın uyulması gereken kurallara uymama indini kırmayı düşünen bir yetkili çıkmayacak mı?

İlimizin kahvehanelerde, restoranlarında, cadde ve sokaklarında, çarşılarında hala pandemi virüsü yokmuş gibi maske takmamakta ısrar eden, sosyal mesafeye riayet etmeyen ve özellikle hijyeni zaten umursamayıp halkın sağlığını düşünmeyen sorumsuzlar ortalıkta cirit atıyor da yetkili merciler ne yazık ki bu ortama sadece seyirci kalmakla yetiniyorlar.

Zor günler geçiriyoruz koronadan yitirdiğimiz bunca insanımızın acısı yüreklerimizi dağlarken bu ortamda sorumsuzluğu kendilerine alışkanlık yapanlara artık lütfen dur deme gereğini duyun ve bir an evvel cezai müeyyide uygulamasını başlatın artık…

99 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.