Hoşgeldiniz  

DOĞRULARI KABULLENMEYEN BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Halit BEYTÜT | 17 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sindirme politikasıyla yönetilen bir ülke olup çıktık.

Doğruları söyleme cesaretini gösterenlere acımasızca saldırılıp susması isteniyor. Yani açıkçası doğruları söyleyen tekmeyi yiyor.

Ülkede kötü giden islerin düzelmesine artık imkan yok gibi görünüyor.

Ülkemizde kimsenin anlam veremediği işler yapılıyor.

Yapılan uyarılar para etmiyor, herzeyi biz biliriz havasıyla bataklığa sürükleniyoruz

Akıl ve bilimden uzaklaştıkça daha da batıyoruz. Merkez Bankasına hafta içinde yapılan gece yarısı operasyonu piyasalarda doları patlattı.

Merkez Bankasının yönetimiyle oynandıkça dolar kamçılanmış gibi saha kalkıyor.

Eski yıllarda dolar yükselişe geçtiği vakit merkez Bankası dolar satıp dövizin ateşini söndürürdü şimdi kasada doları frenlemek için piyasaya sürülecek dolar da kalmadı.

Ülkemizin parası ne yazıktır ki pula dönmüş bulunuyor.

Ben ekonomistim diyen Cumhurbaşkanımızda artık ekonominin bataklığa doğru gittiğini kesinlikle kabul etmiyor ve her konuşmasında ekonominin saha kalktığından söz edip duruyor ama saha kalktığını söylediği ekonomi ne yazıktır ki vatandaşa yansımıyor.

AK Parti Konya milletvekili bir hanımda çıkıp yapılan zamların hiç de abartılı olmadığını söyleyip adeta milletle alay ediyor.

Almanya’da, Amerika’da Fransa’da yiyecek yok diyor Cumhurbaşkanımız olabilir ama ülkemin vatandaşının cebinde ise para olmadığını bile söyleyemiyor.

Cumhurbaşkanı bilindiği gibi bir tasarruf genelgesi yaylayarak kendi parti mensuplarına toplantılarınızı kendi binalarınızda yapın demesine rağmen Milli Eğitim Bakanı bunu dinlemeyip toplantılarını 5 yıldızlı otellerde yapıyor’ da yine neden yaptınız denmiyor.

Yerel basına tasarruf genelgesi nedeniyle abone, reklam vs. gibi yasaklar uygulanırken kendi bakanlarının fahiş harcamalarına seyirci kalınıyor

Eleştiriye tahammül etmeyip bu gibi yanlışlıklar yazılınca da kıyameti koparıyorlar.

Bu devran mutlaka dönecek ve böylesine bir savurganlığa göz yumanlar elbette ki bunun hesabını verecek ve bu saltanatı surenler gelecekte yiyecek ekmek bile bulamama tehlikesiyle bas basa kalacaklardır.

Bundan kimsenin kuskusu olmasın.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.