Hoşgeldiniz  

DÖNEM YALAKALIĞIN, YAĞCILIĞIN VE İKİ YÜZLÜLÜĞÜN DÖNEMİ OLMUŞ…

Halit BEYTÜT | 12 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dürüst insanların artık itibar örmediği, yalakalığı kendine meslek edinenlerin itibar gördüğü bir dönemi yaşıyor olmamızın büyük talihsizliğini yaşıyoruz.

Öylesine bir dönemi yaşıyoruz ki ne yazıktır ki hırsızların ve yalakalık yapıp birilerinin karşısında el pençe divana duranlar itibar görmeye başlamıştır.

Ben yıllardır birçok iktidarı yaşamış biri olarak hiçbir dönemde bu kadar gerçek dışı yalakalık yapanların bu kadar itibar gördüğü bir dönemi yaşamadım.

Neden bunlara bu denli itibar ediliyor anlamak mümkün değil yağcılığı ve yalakalığı kendilerine meslek edinenlerin bu yolda nemalandıklarını da bilmiyor değilim.

Ben samimi olarak itiraf etmeliyim ki bu yalaka ve yağcılığını kendilerine meslek edinenlerin AK parti iktidarından da en büyük ölçüde nemalananlar olmuşlardır.

Kendilerini iktidar yanlısı gösterip aslında zerre kadar iktidara bağlı olmayanların bu sahtekarlıklarına her nedense iktidar mensupları da kanma gibi bir talihsizliğin içine girmektedirler.

Her dönemde bu sahtekarlar ortaya çıkıp sözde iktidar yanlısı olduklarını göstermeye çalışıp güçlülerden nemalanan bu sahte yüzlerin artık maskesi düşmüş gerçek yüzleri ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Bu nedenle hala bunlara değer veren ve itibarlaştıran köhnemiş kafaların var olduğunu da görmek son derece büyük talihsizliktir benim ülkem adına.

Bu ikiyüzlü insanlar hiçbir zaman gerçekten yana olmamış ve hiçbir zaman gerçek anlamda samimi olmamışlar ve sadece çıkar uğruna her türlü kılığa girmekten çekinmeyen asalaklardır.

Günümüzde bulunduğumuz ilde de ne yazıktır ki sadece çıkarları için kendi görüşlerini inkar edip güçlüden yana tavır alan binlerce insanımız vardır.

Bunları artık değiştiremezsiniz bir bakıma alışmış kudurmuştan beter anlayışıyla hareket edenlerin tek sermayeleri iki yüzlülük.

Yalakacılık ve yağcılıktır çünkü bununla varlıkları sürdürebiliyorlar ama bunlar artık toplumun gerçek manada yüz karaları olduklarına bile aldırış etmeyen duyarsızlar ordusudur.

Toplumun değer yargılarından bihaber olan bu tiplere hala gereksiz itibarlar veren mahlukatlarına da onlar kadar dürüst olmadıkları da artık gün gibi ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Ne demeli bizi onların ikiyüzlülüğünden ve yalakalıklarından ve yağcılıklarından korusun Allah demekten başka bir şey gelmiyor elimizden…

223 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.