Hoşgeldiniz  

“DÖVİZ DÜŞTÜ, ZAMLARIN GERİ ÇEKİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

admin | 27 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformunun Aralık ayı olağan toplantısında Batman ve Türkiye gündemindeki konular tartışıldı.

Toplantının sonunda kararlaştırılan görüşleri kamuoyuyla paylaştılar.

Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformundan yapılan yazılı açıklamada “Ülkemizde son dönemde döviz kurlarının aşırı bir şekilde yükselmesi ve bunun bahane edilerek gıda ürünleri başta olmak üzere hemen hemen tüm ihtiyaç maddelerinin astronomik düzeylerde hızlı bir şekilde zamlanması, vatandaşın önemli derecede ekonomik sıkıntılar yaşamasına sebep olmaktadır. Hükümetin finansal alanda uygulamaya koyduğu yeni sistemle döviz kurları bir gecede önemli ölçüde gerilemiş ve yakın zamanda daha da aşağılara inmesi beklenmektedir. Ancak, fiyatlara yapılan zamların geri çekilmesinde aynı iştahın oluşmadığı da gözlemlenmektedir” ifadelerini kullanıldı.

“STOKÇULUĞA KARŞI DENETİM YAPILMALI”

Yaklaşık iki yıldır pandemi nedeniyle ekonomik alanda zaten ciddi sıkıntılar yaşayan vatandaşı bu zamlar hayati derecede etkilemektedir diyen Platform yetkilileri “Bu nedenle indirimleri tetikleyecek olan üretici firmalar ve zincir marketler başta olmak üzere tüm kesimlerin üzerine düşen sorumlulukları en hızlı bir şekilde yerine getirmelerini ,Ayrıca Hükümetin fiyatların indirilmesi hususunda sık sık dile getirdiği, ancak bir türlü gerçekleşmeyen stokçuluğa karşı denetim ve yaptırımları bir an önce başlatıp sonuçlandırmasını beklemekteyiz. Batman Esnafının da bu konuda öncülük yapacağından en ufak bir şüphemiz olmadığına da inanıyoruz. 16 Aralık sabahı İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde işçilik yapan 3 Suriyeli mültecinin üzerlerine benzin dökülüp yakılarak katledilmesi olayının sadece psikopat bir katilin cinneti sonucu tarif edilemeyecek derecede vahim ırkçı bir olay olduğunun bilinmesini istiyoruz. Ayrıca bir süredir mülteci düşmanlığı yapanlar, onları ekonomik sıkıntılarının sebebi olarak gösterenler ve bu ırkçı-şöven yangına benzin dökenlerin bu vahşette payları olduğundan hiç şüphemiz yok” dedi.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.