Hoşgeldiniz  

DR. HATİPOĞLU’NDAN REKTÖR DEMİR’E ZİYARET

admin | 04 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DR. HATİPOĞLU’NDAN REKTÖR DEMİR’E ZİYARET

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu, Batman üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaretin ardından şeref defterini imzalayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Rektör Demir’den Batman üniversitesinin genel ve fiziki durumu hakkında bilgiler aldı. Batman Üniversitesinin Tıp Fakültesine kavuşmak için tüm hazırlıklarını tamamladığını, ilimizin ve üniversitemizin özlemini giderecek olan Tıp Fakültesinin kurulmasını istediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Batman üniversitesinde göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalarla ilgili olarak Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu bilgilendirdi. Tıp Fakültesi kurulması için gerekçeli nedenlerin yer aldığı kitapçığı Rektör Hatipoğlu’na takdim eden Rektör Demir, ilimizde bir Tıp Fakültesi kurulduğu takdirde Batman’ın sağlık alanında önemli çalışmalara imza atacağını kaydetti.

Batman Üniversitesinin gelişimi ve değişimini yakından takip ettiklerini ifade eden YÖK Üyesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Rektör Demir’in hem akademik hem de fiziki alanda yaptığı çalışmalardan dolayı kendisini tebrik etti. Batman Üniversitesinin pilot üniversite misyonu ile bölgesel kalkınmaya da önemli katkılar sunacağını kaydeden Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, çalışmalarında Rektör Demir’e başarılar diledi.

Ziyaretlerinden dolayı YÖK Üyesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na teşekkür eden Rektör Demir, kendilerine günün anısına hediye takdim etti.

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.