Hoşgeldiniz  

DURDURULAN ARAÇ’TAN 4.400 PAKET SİGARA ÇIKTI

admin | 14 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri durdurdukları bir araçta yaptığı aramada 4.400 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce ilimizde kaçakçılık faaliyetlerini önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında bir durumundan şüphelenerek durdurulan bir araçta yapılan aramada 4.400 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirmiştir. Konu ile ilgili 2 şahıs gözaltına alınarak gerekli adli işlemlere başlanılmıştır.  Sigara kaçakçılığı yaparak halk sağlığını ve ekonomimizi tehdit eden şahıs ve şahıslarla mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir” denildi.

ŞÜPHELİ ARAÇTAN CEPHANELİK ÇIKTI

Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelenerek durdurdukları bir araçtan adeta cephanelik çıktı.

Konu ile ilgili açıklama yayımlayan Emniyet Müdürlüğü “Bir mahallede durumundan şüphelenerek durdurulan bir araçta; 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet şarjör, 27 adet fişek, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 45 adet kartuş ele geçirilmiştir. 2 Şahıs gerekli idari işlemler için Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamaya yönelik olarak 24 saat görevimizin başında olacağımız halkımız tarafından bilinmelidir. İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından günün 24 saatinde tüm il genelinde kontroller kararlıkla devam etmektedir” denildi.

ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2 ayrı suçtan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsı yakaladı.

Suç ve suçlularla mücadele kararlılıkla devam edeceklerinin altını çizen Batman Emniyet Müdürlüğü ekipleri yakalanan şahsa ilişkin yaptığı açıklamada “Asayiş Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde; aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonda 2 ayrı suçtan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.A.P.  isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanarak gözaltına alınan şahıslar İl Emniyet Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiş olup; ardından cezaevine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamaya yönelik olarak 24 saat görevimizin başında olacağımız halkımız tarafından bilinmelidir. İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından günün 24 saatinde tüm il genelinde kontroller kararlıkla devam etmektedir” denildi.

13 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Batman Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir araca düzenledikleri operasyonda 13 Kilo 750 Gram esrar ele geçirdi.

Narkotik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ilimize uyuşturucu madde nakliyatı ve sevkiyatı yapanlara yönelik yapılan çalışmaları kamuoyuyla paylaşan İl Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İlimizde bir araca düzenlenen operasyon sonucu araçta yapılan aramada; daralı ağırlığı 13 Kilo 750 Gram olan esrar maddesi ele geçirilmiştir. Ayrıca yakalanarak gözaltına alınan 2 şahıstan Y.D. isimli şahsın 3 ayrı dosyadan aranması olduğu ve 8 yıl 4 Ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edilmiştir. Y.D. ve V.S. isimli şahıslar İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecektir. Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden,  çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebeple olursa olsun iştirak eden şüpheliler ile İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından durmadan/duraksamadan en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” denildi.

224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.