Hoşgeldiniz  

DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Anadolu Liseleri Genel Durum Değerlendirme Toplantısı, MEB Daire Başkanı Hacı Ali Okur ve İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın katılımı ile gerçekleşti.

Batman Anadolu Lisesi öğrenci pansiyonu toplantı salonunda gerçekleşen Anadolu Liseleri Genel Durum Değerlendirme Toplantısına, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Hacı Ali Okur, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdussamed Oral ve ilimiz genelinde eğitim veren Anadolu Liseleri okul müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Kurtaran’ın açış konuşmasının ardından toplantı Daire Başkanı Okur’un konuşmasıyla devam etti.

Müdür Kurtaran “Değerli arkadaşlar, Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Hacı Ali OKUR Beyin ilimizi ziyaretinden mutluluk duyduk. Ortaöğretim okulları olarak il olarak çok iyi seviyedeyiz. Özelikle ortaöğretimde gerçekten güzel ve donanımlı bir öğretmen ve idareci kadrosuna sahibiz. Bir ilin eğitimdeki asıl yük, ortaöğretim kurumlarına aittir. Okul müdürü arkadaşlarımız bu bilinçle hareket ederek sürekli aktif bir çaba sergiliyorlar. Kendilerine bu çabalarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Daire Başkanımız, üç gündür çalışma ziyareti kapsamında ilimizde bulunuyor. Tekrar Daire Başkanımızın ilimize yaptığı ziyareti için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Kurtaran yaptığı kısa selamlama konuşmasının ardından sözü Daire Başkanı Okur’a bıraktı.

Daire Başkanı Okur “Değerli arkadaşlar, çalışma ziyareti kapsamında üç gündür Batman’dayız. Geldiğimiz günden bu yana Değerli İl Müdürümüz ilgi ve alakasını bizden esirgemedi bu manada öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Yaptığımız ziyaretler sırasında ilin eğitim durumu bizleri sevindirdi. Bundan dolayı başta Sayın Müdürüme ve siz değerli okul müdürlerimize teşekkür ediyorum.

Ziyaretimizin ilk gününde Müdürümüzle birlikte Kitap Okuma Noktasını ziyaret ettik. Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı olarak bu fikir beni hem çok mutlu etti hem de güzel bir ışık oldu. Bu çalışma bizim için örnek bir model olacak diğer illerde de uygulamak üzere Sayın Genel Müdürümüz ile paylaşacağım” dedi.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.