Hoşgeldiniz  

DÜŞMEK…

Muharrem BİTEN | 26 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bazen insan çaresizliğinin bedelini ağır öder. Hayallerimiz ve beklentilerimizle kurmuş olduğumuz sanal dünyaya hayatın gerçekleri ile yüzleşirken astral dünyada çalışmadığını görüyoruz.

Hep de çalışmıyor.

Sorunlar kartopu gibi büyüdüğünde kendinde o kartopu un içinde bayır aşağı yuvarlanıyorsun.

Bu felaketin başlangıcında aşağı doğru yuvarlanırken, asla yardımına kimse gelmiyor.

Kimi yükün ağırlığından olsa gerek kartopu dan uzaklaşırken kimisi de geçmişte başarımlarının hasedi içerisinde iç geçirerek bu muhteşem doğa harikası manzarayı seyretmeye doyamıyor.

Onun için senin kartopunun parçası olarak yuvarlanma sürecin, onun için mutluluk hazinesi oluyor. Çok dikkat etmek gerekiyor.

Kartopu u en çok zevkle izleyenler maalesef senin yardımının en çok dokunan ki işleri oluyor.

Yuvarlanan kartopu da bayır aşağı yuvarlanırken, geçmişe ait tüm olaylar kartopu un yuvarlanışı şeklinde banttan kayıt geçer gibi film izler gibi izliyorsun.

Heyhat! Ne acıdır ki, sana üzülenlerin elinden hiç bir şey gelmiyor.

Bu kadar fakru zaruret yaşarken, umudun umuduna koşarken senin bu halin meczup bir divane gibi komedyenlerin de hala hicvedemediği oranda bir ruh haline kavuşuyorsun.

Bu çetin bir imtihandır, yolda kaybettiklerin akıntıda senin elini bırakanların, senin umutsuzluğun umutsuzluk ekleyenlerin, yüzsüzlerin, iki büklüm iken bu halinden sonra yüzlerin dengi değişkenlerin vay haline!

Bırakın sana yardım etmeyi, seni kalleşçe ihbar edenlerin, sana kumpas kuranların, seni o sanal alemden kendi korkak dünyalarını bir ferdi haline getirmek isteyenlerin vay haline!.

Allah düşmenin sahibidir ve düşmek tabirini en iyi bilendir. Bunun kendi penceresi sabırdır sabır, sabır.

Bu dirayetli gösterenler peygamber Eyyübün dönüşünü, peygamber Yusuf’un zindanda iken bile bir sahibim var ve benim nerede olduğumu biliyorsa sorun yok dercesine sabır ve sebat ile samimiyetine sarıldığında da bu düşme aslında Sanal oluyor.

Bundan dolayı sana bunu reva görenlerin imtihanı da bu kartopu içinde yuvarlanmadan sonuçlanıyor.

Peki, sen insan! Bu kartopu içindeki imtihanı geçtin mi?

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.