Hoşgeldiniz  

EĞİTİM ARAŞTIRMADA HASTA KABULÜ BAŞLADI

admin | 15 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlk etapta kademeli olarak belli branşlarda hasta kabulünün yapılabildiği 19 poliklinikli Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta kabulü başladı.

HEM BATMAN’A HEM BÖLGEYE HİZMET VERECEK
Batman Bölge Devlet Hastanesi ile yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin birleştirilerek 810 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesinin ardından açılan yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ilk hasta kabulüne dün başlandı. İlk etapta 5 çocuk polikliniği, 3 kadın doğum polikliniği, perinatoloji polikliniği, jinekolojik onkoloji polikliniği, çocuk alerji ve immünoloji polikliniği, çocuk nöroloji polikliniği, 4 cildiye polikliniği, 3 çocuk psikiyatri poliklinikleri ile açılan hastane, Batman’ın ilk 3. basamak hastanesi olarak hem Batman hem Güneydoğu’ya hizmet verecek.

SAĞLIK TURİZMİNİ GELİŞTİRECEK
Toplam nitelikli yatak kapasitesi 810, 111 bin m2 kapalı alanı, 215 Uzman hekimi, 1.200 sağlık personeli olmak üzere toplam 2.500 personeli, 170 poliklinik oda sayısı, 18 ameliyathane salonu, 130 yoğun bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ve son teknolojik tıbbi cihaz donanımları ile açılan yeni hastane, Batman’dan batı illerine sevkleri azaltacak, sağlık turizminin gelişmesini sağlayacak.

100 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.