Hoşgeldiniz  

EĞİTİM SEN’DEN KIŞ ÖNCESİNDE ÇAĞRI

admin | 24 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Nurettin Şimşek yaptığı açıklamada Kış öncesi Milli Eğitimin acil önlem alması gerektiğini belirtti.

Başkan Nurettin Şimşek açıklamasında “MEB tarafından yüz yüze eğitimin sürekliliğini sağlayacak tedbirlerin alınıp alınmadığı, 6 Eylül’den bu yana kamuoyunun dikkatle takip ettiği bir süreçtir. Sendikamız alınması gereken tedbirler konusunda yayınlamış olduğu  raporlar ve yapmış olduğu önerilerle okulların kapanmaması, sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının yaratılması için çalışmalarını güncelleyerek devam ettirmektedir.

Ancak MEB’in bu süreci şeffaf yürütmediğini, okullarda yaşanan sorunlarla ilgili bilgileri gizli tutmaya çalıştığını tekrar kamuoyunun dikkatine sunmak isteriz. MEB alınması gereken öncelikli tedbirlerin hiçbirini hayata geçirmemiştir. Şöyle ki; “15 bin öğretmen ataması Şubat 2022’ye bırakılmıştır. Okullarda yeterli sayıda yardımcı hizmetli personel görevlendirilmemiştir. Sınıf mevcutları seyreltilmemiştir.40 dakika olan ders süreleri 30 dakikaya düşürülmemiş, okul öncesi için 50 dakika düzenlemesi devam ettirilmiştir” ifadelerini kullandı.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.