Hoşgeldiniz  

EĞİTİM-SEN’DEN YENİ REKTÖR’E 11 ÖNERİ

admin | 08 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Eğitim Sen Batman Şubesi Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada yeni atanan Rektör Prof. Dr. İdris Demir’e sendika olarak her türlü desteği vermek için 11 madde sıraladı.

Açıklamada yeni atanan Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir için Eğitim Sen Batman Şubesi Yürütme Kurulu tarafından 11 maddelik öneriler sunuldu.

“Aşağıda belirttiğimiz taleplerin gerçekleşmesi koşuluyla sendika olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Eğitim-Sen olarak Prof. Dr. İdris Demir ve Üniversite Yönetiminden başlıca taleplerimiz şunlardır:

1-Yönetici pozisyonuna atanacakların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu temel ilkeleri olan sınıflandırma, kariyer ve liyakat temel ilkeleri baz alınmalı.

2-Üniversite İdari Personeli için yapılan Şeflik sınavlarında Sözlü Mülakatın kaldırılması ya da yazılı sınav notunun verilerek, şef adaylarının kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesi.

3-Üniversitede personelinin genelini ilgilendiren konularda, kurumdaki tüm sendikaların düşünceleri alınması ve kararların ortak irade ile alınması.

4-ÖSYM-AÖF sınavlarında yapılacak görevlendirilmelerde eşit ve adil davranılması.

5-Üniversite personelinin geliş-gidişlerinde servis araç sayıları artırılmalı, esnek çalışma getirilmeli.

6-Üniversite İdari ve Yardımcı Hizmetli personeline ek bütçe sağlanmalı,

7-Üniversitenin Batı Raman ve merkezde bulunan lojmanları, üniversitede bulunan personele mevzuat hükümlerine göre adil ve eşitlikçi temelde  dağılımı yapılmalı,

8-Üniversite personelinin çocuklarını bırakabileceği bir kreşin üniversite içinde açılmasını sağlanmalı,

9- Akademik personelin kadro sorunları bekletilmeden çözülmelidir.

10-Yükseköğretim emekçilerine gelecek kaygısı yaşatılmamalı, bilimsel çalışmalarını yapabilmeleri için uygun şartlar sağlanmalı, akademik  kürsü dokunulmazlığı sağlanmalıdır.

11-Batman Üniversitesi personel ve öğrencilerin üstün yararını gözeterek “İnsan, Toplum, Doğa” yararına bir üniversite inşa etmeye çalışılmalıdır” denildi.

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.