Hoşgeldiniz  

EĞİTİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

admin | 13 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan öğrencilerimizin annelerine yönelik yürütülen ‘Koruyucu Meleğim Annem’ projesi eğitim seminerleri devam ediyor.

Koruyucu Meleğim Annem Projesi eğitimleri altıncı haftasında, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Ortaokulu, Necat Nasıroğlu Ortaokulu, Karatay Ortaokulu, Seyitler İmam Hatip Ortaokulu, 50. yıl Ortaokulu ve Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Proje kapsamında annelerimize yönelik “Bağımlılık (Madde, Tütün, Alkol ve Teknoloji), Ergenlik Dönemi ve Bağımlılıktan Korunma Yöntemleri, Ebeveyn Tutumları ile Öğrencinin Başarısında Ailenin Rolü” konularında eğitimler verildi.

Ayrıca eğitime katılan tüm annelere proje içerik oluşturma ekibi tarafından oluşturulan “Ebeveyn Bağımlılık Bilgilendirme Kitapçığı” dağıtıldı. Okuma-yazma bilmeyen annelerimiz için ise “Ebeveyn Bağımlılık Bilgilendirme Kitapçığı” seslendirilmesi yapılıp çevrim içi kanallarda paylaşımı yapılacak.

Her hafta aynı anda 6 okulda verilen eğitimde 25 gönüllü rehber öğretmen görev almaktadır. İlimize merkez ve ilçelerde uygulanan proje 8 ay boyunca devam edecek.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.