Hoşgeldiniz  

EĞİTİMSPOR’DAN ARD ARDA BAŞARILAR

admin | 04 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

EĞİTİMSPOR’DAN ARD ARDA BAŞARILAR

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eğitimspor kulübü basketbol takımları erkeklerde ve kızlarda ard arda elde ettikleri şampiyonluklarla bölge ve Türkiye şampiyonalarında ilimizi ve bölgemizi temsil edecekler.

EĞİTİMSPOR BASKETBOL U-16 ERKEKLERDE BÖLGE ŞAMPİYONU   

İlimizde düzenlenen yerel basketbol lig müsabakalarda il şampiyonu olarak bölge müsabakalarında ilimizi temsil eden Eğitimspor basketbol takımı 22-26 Şubat 2022 tarihleri arasında Malatya ilinde düzenlenen bölge müsabakalarında grubundaki tüm rakiplerini mağlup ederek bölge şampiyonu oldu. Zorlu geçen müsabakalarda takım olarak iyi bir performans göstererek 29 Mart 02 Nisan 2022 tarihleri arasında Çanakkale ilinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

EĞİTİMSPOR BASKETBOL U-18 KIZLARDA İL ŞAMPİYONU

Basketbol U-18 kategorisinde Kızlarda yapılan müsabakalarında Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Eğitimspor Basketbol Kız Takımı il şampiyonu oldu.

İlimizde düzenlenen yerel basketbol lig müsabakalarda mücadele eden U-18 Basketbol Kız basketbol takımımız tüm rakiplerini yenerek il şampiyonu oldu. Zorlu geçen müsabakalarda takım olarak iyi bir performans göstererek 08-12 Mart 2022 tarihleri arasında Tunceli ilinde düzenlenecek olan bölge şampiyonasında ilimizi ve bölgemizi temsil edecek.

Basketbol kızlarda ve Basketbol erkeklerde başarılı olan her iki takımı tebrik eden, İl Milli Eğitim Müdürü ve Eğitimspor Kulübü Başkanı Mahmut Kurtaran “Malatya ilinde yapılan Basketbol U-16 Erkeklerde Bölge Şampiyonu olan ve Basketbol U-18 Kızlarda il Şampiyonu olan öğrencilerimizi ve onların bu başarılarında emeği geçen hocalarımızı kutluyorum. Çanakkale ilinde katılacağı Türkiye şampiyonasında Basketbol U-16 Erkek takımımıza başarılar diliyorum ayrıca Tunceli ilinde yapılacak olan Bölge şampiyonasında Basketbol U-18 kızlar takımımıza başarılar diliyorum.” dedi.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.