Hoşgeldiniz  

EKMEN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

admin | 29 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Batman İl Başkanı Melik Müjdeci ve Merkez İlçe Başkanı Şehmus Yılmaz ile birlikte Batman’da partisinin il başkanlığında basın mensupları ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

“EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞINA KENDİNİZDEN BAŞLAYIN”

Batman ve Türkiye gündemi hakkında konuşan Mehmet Emin Ekmen, sokakta ve sahada Ak Parti’nin hızla eridiğini belirterek “Mevcut süreçte her kesimden destek gören, hamasetten uzak ve çözüm odaklı bir siyaset yürüten tek parti DEVA Partisi’dir. Sahada gördüğümüz izlenim vatandaşın iktidar partisinden hızla uzaklaştığı yönünde. Tüm vatandaşlarımızı hızla darboğaza sürükleyen ekonomik kriz ortamı nedeniyle iktidar partisinin sahaya çıkmaya yüzü yok. Cumhurbaşkanı “ekonomik kurtuluş savaşı” söylemi ile kötü yönetimin sonuçlarını yine başkalarına yüklemeye çalışıyor ancak diğer taraftan da elektriğe, doğalgaza, vergilere fahiş zamlar yapmaktan geri durmuyor. Eğer gerçekten bir ekonomik savaşta olduğumuza inanıyorsa; önce 13 uçağından 12’sini satsın. Devlet bütçesindeki son model 120 bin makam aracının israfını ortadan kaldırsın. Külliyenin muhasebe dahi edilemeyen giderlerini düşürsün, konvoyları küçültsün. Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri hiç olmazsa bir yıl süreyle maaşının yarısını alsın. Ondan sonra garip gurabadan fedakarlık beklesin” dedi.

BATMAN GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Batman basınını yakından takip ettiğini belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, “Batman basınını sıklıkla takip ediyor ve gelişmeleri yakından izliyoruz. Çok güçlü ve cesur bir yerel basınımız var. Sizinle bir araya gelmek bizi de motive ediyor. Yerel gündemde öncelikle Petrolspor’u tebrik ediyoruz. Bu başarıda katkısı olan Petrolspor Başkanı’nı, yönetimini taraftar gruplarını, Batman Valisi ve emniyet müdürünü tebrik ederim. önümüzdeki süreçte de Petrolspor’u desteklemeye devam edeceğiz.

Gençlerimiz yükselen altın fiyatları nedeniyle evlenemiyor. Bu sorunu gündemine alarak altın talebinin düşürülmesine karar veren Bekira köylerini de kutluyorum. Ama bu artan fiyatlarla sanki gramajı bir daha düşürmeleri gerekecek.

Dileğimiz Batman’a tıp fakültesi kazandırılması yönündeydi ancak önceki gün Turizm Fakültesi kurulacağı haberini aldık. Kararı olumlu buluyoruz ancak ilgili fakültenin; yoksulluğa, çaresizliğe bırakılan Hasankeyf ilçemizde kurulması gerektiğini düşünüyoruz. Zira bu fakülte ile birlikte Hasankeyf ilçemizde turizm potansiyeli önemli ölçüde artırılabilir. Hasankeyf’i koruyamadık ancak vatandaşın faydasına olacak her yeni bir adımı olumlu buluyoruz. Bu konuda vatandaş talebine destek için ilçe başkanımız Mehmet Emin Bulut bir kampanya başlattı. Rektörümüzün bu talebi dikkate almasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“PARTİLİLERİMİZE CEZA KESİLMESİ UTANÇ VERİCİDİR”

Partisinin Batman il yönetimine broşür dağıttıkları gerekçesi ile ceza kesilmesini eleştiren Ekmen, “Anayasal bir hak olan broşür dağıtma faaliyetini bir karar ile yok saymaya çalışarak partimiz yöneticilerine esnafı gezdikleri ve içerisinde Türkiye’nin yarınlarına umut olacak çözüm önerilerimizi dağıttıkları için ceza kesilmiş. Bir siyasi parti tabi ki esnafı gezecek, tabi ki basın açıklaması yapacak. Diğer taraftan ise Türkiye’nin her yerinde valilerin, kaymakamların adeta bir Ak Parti il başkanı gibi faaliyet gösterdiğine şahitlik ediyoruz. Bu ilk olarak ilgili siyasi partilerin il başkanını ezmektir. Bir ilde siyaseti siyasi parti temsilcileri yapmalı. Son dönemde ise bürokratlar elindeki geniş imkanları kullanarak iktidar partisine çalışmaktan hiçbir suretle geri durmuyor. Böylesine bir ortamda ekonominin. adaletin, insan haklarının, özgürlüklerin gelişmesini bekleyemezsiniz. Bu adeta parti devletine evrilmektir. İktidar partisinin her dediğine evet diyen bu devlet memurlarına hatırlatmak isteriz ki, partiler gelip geçicidir ancak devlet kalıcıdır. Yarın utançla hatırlayacağınız işleri yapmaktan derhal vazgeçin. “ dedi.

“NAS SADECE FAİZ İÇİN Mİ VAR?”

Türkiye ekonomisinin adeta uçuruma sürüklendiğini belirten DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, “Önceki gün Cumhurbaşkanı faizi indirme kararlarının gerekçesini Nasa’a dayandırdı. Bulduğu her fırsatta dini duyguları istismar etmeye çalışan Cumhurbaşkanına hatırlatmak isteriz ki; Nas sadece faiz için yok. Kul hakkı için de var, yetimin malı için de var, kadın hakları, adalet, özgürlükler için de var. Eğer Nas’ı gündeme alacaksanız bunları da göz önünde bulundurmak zorundasınız. Madem faize karşısınız o halde faizi yüzde 16’dan 15’e değil de sıfıra düşürün. Zarar ettiği için vergisini ödeyemeyen esnafımızın, çiftçimizin vergi borçlarına faiz istemeyin. Yüzlerce metrelik ucuz ekmek kuyruğundaki vatandaşımıza kamu bankaları üzerinden uyguladığınız faizleri kaldırın. Madem ki faiz haram kamu bankalarından faizsiz kredi dağıtın” İfadelerini kullandı.

“AKP YÜZDE 20’NİN ALTINA DÜŞÜYOR, DEVA İSE YÜZDE 20’NİN ÜSTÜNE ÇIKACAK”

DEVA Partisi’nin sahada hızla kabul gördüğünü belirten Ekmen, “Türkiye’de gündelik tartışmalardan uzak; ekonomi konusunda çok iddialı bir kadroya sahip olan ve çözüm odaklı bir siyaset yürüten DEVA Partisi sahada hızla kabul görüyor. Henüz birçok yerde üye kabulü yapamadığımız halde üye sayısı en hızlı büyüyen siyasi partiyiz. Bunca korku iklimine, medya ambargosuna ve her türlü engellemeye rağmen sahadaki her alanda yoğun bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. Bu gidişle iktidar partisinin oy oranı yüzde 20’nin altına düşecek. DEVA Partisi ise yüzde 20’lerin üzerine çıkacak.” Dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ BATMAN’IN SORUNLARI”

Düzenlenen basın toplantısında konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Batman’da sahada en fazla bulunan ve vatandaşlarımızın kapısına en fazla giden siyasi partiyiz. Ana önceliğimiz vatandaşlarımızın sesine, derdine, sorunlarına ses olmak; bunları ilk fırsatta çözüme ulaştırmaktır. Gittiğimiz her noktada siyaset yerine vatandaşımızın sorunlarını konuşuyoruz; neye ihtiyaçlarının olduğunu ele alıyoruz. Standart bir siyasi parti gibi gündelik konular ile hareket etmek yerine gençlerimize, kadınlarımıza, çiftçilerimize, esnafımıza deva olmak için, çözüm üretmek için tüm yönetimimiz ile basın açıklamaları ve çalışmalar yürütüyoruz. Şu anda Batman’da geniş çaplı bir üye kayıt çalışması yapmadığımız halde 1500’ü aşkın üyeye sahibiz. İlimize bağlı köy ve mahallelerimizde temsilci ve başkanlarımızı azımsanmayacak bir sayıda atamaya başladık. Bu ülkenin her alanda başarıya ulaşması için tüm her şeye sahibiz. İstişare ile, demokrasi ile, işinin ehli ellerle bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.