Hoşgeldiniz  

EKMEN, LEONARDO DICAPRIO’U BATMAN’A DAVET ETTİ

admin | 05 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Mehmet Emin Ekmen, dünyada nesli tükenen hayvanlar listesinde yer alan ve Dünyanın en çok aranan 10 balık türünden biri olan Bantlı Çöpçü Balığı’nın Batman Çayı’nda bulunduğu haberini sosyal medya hesabından paylaşan dünyaca ünlü sanatçı Leonardo DiCaprio’yu Batman’a davet etti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, sosyal medya hesabından İngilizce olarak dünyaca ünlü sanatçı Leonardo Dicaprio’ya yaptığı çağrıda, “Batman Bantlı Çöpçü Balığı’nın bulunma mucizesini ilk elden gözlemlemek ve ülkemizin doğal güzelliklerine tanık olmak için seni şehrimizde misafir etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, “Ülkemizin değerli bilim insanlarından Doç. Dr. Cüneyt Kaya ve Arş. Gör. Dr. Münevver Oral’ın yaklaşık yarım asırdır kayıp olan ve dünyanın en çok aranan 10 balık türü listesinde yer alan Bantlı Çöpçü Balığı’nı Batman Çayı’nda keşfetmesinden dolayı oldukça mutluyuz. Değerli bilim insanlarımızın çalışmalarına mutlaka destek sağlanmalı ve türün korunması için harekete geçilmelidir. İlgili keşfi ünlü sanatçı Leonardo Dicaprio da milyonlarca takipçisi ile paylaşarak hem ilimizin hem de ülkemizin tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştır. Leonardo’yu ilimizde ağırlayarak Batman’ın saklı güzelliklerini kendisine ve onun aracılığıyla da dünyaya göstermek isteriz. Geçtiğimiz yıl da nesli tükenme tehlikesi altında olan Benekli Semender’in Hasankeyf’te görüldüğü haberini almıştık. İklim krizinin, küresel ısınmanın ve doğal yıkım ile tahribatın bu denli arttığı bir dönemde gelen bu haberlerin yeni keşiflerin de habercisi olmasını ümit ediyoruz. Değerli bilim insanlarımızın emeği ve çabası için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.