Hoşgeldiniz  

EKONOMİ ÜZERİNE RÖPORTAJ YAPAN BAKAN

Halit BEYTÜT | 16 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dolar ve Avronun taban yaptığı bir dönemde Ekonomiden anlamam diyen bir gazeteciyle ekonomi üzerine röportaj yapan hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak tüm taraflı tarafsız vatandaşların tepkisini çekti.

Gazeteci “ben ekonomiden anlama dolar ve Euro’nun önlenemez yükselişine ne diyorsunuz” diye soran gazeteciye bakanın sen maaşını dolarla mı alıyorsun yanıtı son derece gülünç bir durumun oluşmasına neden oldu, bende soruyorum sayın bakana ekonomiden anlamam diyen bir gazeteciye senin ekonomi üzerine röportaj yapman caiz midir.

Böylesine gülünç durumlara düşmeyi bilerek mi yapıyorlar bilmeyerek mi anlamak mümkün değil maliye bakanımızın kaş göz oynatma görselliği içinde Ahmet Hakan gibi dönek bir gazetecinin röportajını yandaş gazeteci diye mi kabul etti bilinmez ama bilmeyerek de olsalar ikisinin de son derece gülünç bir duruma düştükleridir

Bu ülkenin düştüğü duruma bakınız koca ülkemin hazine ve maliye bakanı öylesine gülünç ve komik duruma düşmeleri özellikle muhalefet nezdinde büyük bir tepkilere neden oldu. Böylesine açık bir şekilde muhalefete gelin bizleri eleştirin diye imkan tanımak son derece komik bir durum değil de nedir.

Ülkemin lirası dolar ve Avro karşısında her gün değer kaybederken, maliye bakamınızın bunun nasıl telafi edileceğini söylemesi gerekirken sade vatandaşın sorusu gibi gazeteciye sen dolarla mı maaşını alıyorsun demesi son derece büyük bir talihsizlik ve vurdum duymazlıktır.

Benim anlı şanlı liram elin parsı karşısında anlı şanlılığını kaybederken benim hazine ve maliye bakanım bunu açıklaması gerekirken kaş göz oynatarak karşısındaki gazeteciye alay edercesine dolarla mı maaşını alıyorsun sorusunu soruyor ne duruma geldiğimizin ve koca ülkemin kimler tarafından böylesin aciz bir şekilde yönetildiğini görmek bizleri kahretmektedir.

Türkiye me ne oldu her taraftan tepkilerle karşı karşıyayız daha dün denize döktüğümüz yunan piçleri bile artık bizlere banın altından sopa göstermeye başladılar hal böyle olunca da bizler bizleri yönetmekle sorumlu olanların böylesine basit olumsuzluklarla insanları gülünç duruma sokmalarına tahammül etmek mümkün değildir.

Bu yüzden artık aklınız başınıza toplayın ve bu ülkeyi daha azla gülünç durumu düşürmemeye dikkat ediniz aksi takdirde bu ülkeyi incitenler olarak tarihe geçeceksiniz bilmiş olunuz.

Birde sadece TV de konuşmak olsun diye bir dizi saçmalıklardan artık kaçınmanız gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum…

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.