Hoşgeldiniz  

EKONOMİK ÇÖKÜNTÜ

Halit BEYTÜT | 30 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vatandaş her gün artan zamlardan, cebindeki paranın hiçbir değerinin kalmadığını ifade ediyor ve bu gidişin hayra alamet olmadığının altını özellikle çizmesine rağmen Siyasetçilerin hala etrafı güllük gülistanlıkmış gibi göstermesi karşısında hayretlere düşmektedir.

Vatandaşın alım gücü kalmadı, vatandaş yarını nasıl çıkarabileceğinin endişesini yaşarken zatı muhteremlerin buna karşı bunun böyle olmadığından dem vurup ahkâm kesmeyi kendilerine alışkanlık haline getirmişlerdir.

Sadece seçim dönemlerinde halkı düşün ancak seçimlerden sonra halka karşı olan sorumluluklarını bir kenara anların artık inandırıcılığın kalmadığın bütün vatandalar biliyor. Nitekim böylesine bir uyarıyı da 31 Mart yerel seçimlerinde siyasetçilere bir mesaj olarak sandıklarda verme erdemliliğini göstermiştir.

Ülkemin gerçek anlamda çözülmesi gereken yığınla sorunları varken sadece TV ekranlarına çıkıp birbirleriyle karalama kampanyasını başlatanların bu ülkeye ne kadar zarar verdiklerini hal anlayamamış olmalarını büyük bir ibretle izlemekteyiz. Bu yüzden bu cennet misali ülkede yaşayan vatandaşlar mutsuz ve gelecek için umutlarını yitirmişlerdir. Bu ülkenin yönetimini ellerinde bulunduranların artık kendilerine gelmelerini ve bu kısır çekişmelerle zaman kaybetmemelerinin zamanının geldiğini özellikle vurgulamak isterim. Bir zamanlar dünyaya ihraç ettiğimiz ürünlerimizi üzülerek ifade etmek isterim ki artık yabancı ülkelerden almak zorunda bırakılmışız.

Oysa bu vatanda tarım geçmişte dünyanın en gelişmiş ülkesiydik. Nasıl odluda bizleri bu hale getirdiler anlamak mümkün değil.

Her türlü maşakkate katlanan v her zaman ülkesinin çıkarları için kemerlerini sıkmaktan kesinlikle kaçınmayanların vatanında böylesini yokluklar olmanın acısını çekmek bu erdemli ülkenin vatandaşına reva görülmemeli ve ülke yöneticileri kendileri tok karnına yatarlarken ülkedeki açların olduğu gerçeğini hala anlayamamış olmaları büyük bir talihsizliktir.

Özün sözü artık her geçen gün daha da zorlaşan ekonomik şartlarına bu millet daha nereye kadar dayanırlar bilinmez alma bilinen o ki yapılan aşırı zamlarla vatandaş artık sadece ekmek alabiliyor ama çocuklarının hiçbir isteğini yerine getirememenin ezintisini yaşamaktalar, bu ülkeni insanı böylesine mağduriyet kesinlikle hak etmemiştir.

Bu nedenle iktidar kanadının artık tüm kısır döngüleri bir kenara bırakıp vatandaşının sorunlarına eğilim göstermesi kaçınılmaz olmalıdır diye düşünüyorum.

367 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.