Hoşgeldiniz  

“EKONOMİK KRİZ DERİNLEŞİYOR”

admin | 11 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, beraberindeki heyetle Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş’i ziyaret ederek, Batman’ın ekonomisinin geliştirilmesi için önerilerini paylaştı.

Batman Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen görüşmede konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Türkiye’nin her noktasında ekonomik krizin yoğun bir şekilde hissedildiği ifade ederek “Uygulanan yanlış politikaların ve yoğun israfın etkisiyle ülkemizde pandemiden önce yaşanan ekonomik kriz, salgının etkisiyle birlikte derinleşti. Çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin ve her türlü ticaret erbabının ciddi sorunlar yaşadığı, borçlarını ödeyemediği, artan maliyetler nedeniyle iş yapamadığı ve devletten hiçbir destek göremediği bir döneme girdik. Durumu düzeltmek için ehil kadrolara ve doğru politikalara ihtiyaç olduğu çok açık. Ticaret Borsası gibi girişimciliği ve yatırımcılığı geliştiren, özendiren ve destekleyen kurumlar da bu süreçte önemli bir görev üstleniyor.

Özellikle Batman gibi işsizlikle anılan bir kentin refaha ulaşması için ciddi çalışmalara ihtiyaç bulunuyor. Ne yazık ki ilimiz barındırdığı yüksek iş potansiyelini kullanamıyor. Şehrimizde ciddi kazançlar elde eden iş insanları yatırımlarını batı illerine yönlendiriyor. Bu durumu tersine çevirmek için yatırımcılar desteklenmeli, özendirilmeli. Ayrıca kalifiye işgücünü artırmak için de eğitim olanaklarının artırılmasına ihtiyaç bulunuyor. Tabana yayılan gelir eşitsizliğini, yoksulluğu ve işsizliği önlemenin, ihracatı artırmanın en iyi yolu, yüksek katma değerli ürünlere yönelik bir üretim ekonomisine geçmektir” dedi.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.