Hoşgeldiniz  

EKONOMİK SIKINTININ SEBEBİ: TEFECİLİK

Muharrem BİTEN | 15 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Uzun zaman oldu, bu konu üzerinde çalışma yapıyorum. Bu gün üniversitelerin sosyoloji, felsefe ve ahlak birimlerinde ders konusu olacak kadar önemlidir. Bu önemini toplumun kültürel ve ahlaki değerlerini tümden yok ettiği için daha da önemli kılıyor.

Sonra araştırmacıların da üzerinde çalışma yapması gereken bir hastalıktır.

Ekonomik anlamda bir ülkeyi mahvedecek en önemli unsurdur.

Tefecilik karanlıktır çirkindir ahlaksızlıktır ve tefeciliğin dili kandırıp zulümdür.

Ama en önemlisi toplumda kardeşi kardeşe düşman eden Baba oğul ilişkisini bitiren en büyük şeytan hasta ligidir. Bu zillet ve irin ile savaşta maalesef herkes sınıfta kaldı.

Öncelikle şeref onur ahlak diyen dindar ilerici modern her vatandaş, cumhuriyetin vazgeçilmez bekçileri sayın savcılar, halkı tefeciden korumakla yükümlü emniyet teşkilatı ve en önemlisi hatta en tehlikeli olan bu tefecileri koruma altına alan gerektiğinde adalete, sayın savcılara emniyet kolluk kuvvetlerine ve gücü yettiğince vatandaşa karşı duyarsız Siyaset Adamları yüzünden kimse Tefeci ye dokunmuyor, dokunamıyor.

Kızılderili’nin sözü gibi son nehir kuruduğunda çevreye verdiğimiz zararı öğrenmiş olacağız dediği gibi ülkede son işletme, son çiftçi son fabrikayı kapattığımızda tefecinin verdiği zararı anlamış olacağız ama geç kalmış olacağız. Bugün ekonominin kötü olması tefecilik yüzündedir.

Tüm sermayeyi nakte çevirmiş herkesin batışını beklemektedirler. Her batan işletme onlar için ele geçirilen bir kaynak gibidir.

Tefeci fare gibidir r. Batmış her mutfak onun için iyi bir yem kaynağıdır. Hızlı hareket edilmezse ki en büyük umudum hala cumhuriyet savcılarınadır. Bu tefecilere karşı varsa yoksa Devletin acil olarak tefecilik sistemini bölgemizden silmesi ile insanca yaşama kavuşabiliriz. Eminim ki bir çözüm yolu vardır.

Tefecilerin bu kadar zalim olmasının tek sebebi kendisini şikâyet etmeyen mağdurun, olayda en büyük koruyucu kahraman siyasetçinin, vazifeden görev çıkartmayan savcı ve emniyet mensubunun da tefeci kadar suçlu ve günahkârdır.

236 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.