Hoşgeldiniz  

ELAZIĞ SENİNLE GURUR DUYUYOR…!

Halit BEYTÜT | 24 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İşsizlik, pahalılık, kurdaki artıştan dolayı giderek yoksullaşan halka AKP’li Elazığ milletvekili Zülfü Demirdağ’dan dalga geçer gibi geçim tavsiyesi geldi.

Ekonomik krizle boğuşan milleti kızdıracak sözler sarf etti. Demirdağ Ayda 2 kilo et yiyiyorsak yarim kilo yiyin, Domatesi 2 kilo yerine 2 tane alınız. Bir kilo biber yerine 3 tane alın” sözleri büyük tepkilere neden oldu.

Ülkede kıtlık mı oldu ki bu tavsiyeleri sıralıyor anlamak mümkün değil. İste iktidarın zatı muhtereminin halkla alay ettiğinin bariz bir göstergesi değil mi bu?

Elazığlı milletvekilinin bu tavsiyeleri ona Elâzığ’da oy verip seçenlerini de bir hayli kızdırmıştır sanırım. Bu zatı muhterem kime yaranmak için bu sözleri sarf etti bilinmez ama bu sözleri gerçek manada milleti hiçe saymaktan öteye gitmemiş ve büyük tepkilere neden olmuştur.

Şimdi hemen dönecek ve sözlerim çarpıtıldı mazeretine sığınacak bundan eminim.

Milleti artık kilo ile değil tane ile beslensin diyen bu zat acaba söylediklerini kendi evine de aynen uyguluyor mu?

Hiç sanmam.

Bu aziz millete 2 domatesi 3 biberi ve yârim kilo Eti layık gören zihniyet millete olan vefa borcunu böyle saçma sapan sözlerle ve alay ederek mi ödeyecek?

Millet yolunu şaşırıp her gün yükselen dolar ve bunun da her türlü tüketim ürünlerine yansımasından sonra alım gücü tamamen yok olan bu millete reva görülen bu alay kokan sözlere layık mıdır ey sözde değil sadece yaranmak için bu tavsiyelerde bulunan zat?

Her kafadan bir ses çıkıyor ve her kafadan bu krizi kurtuluş savası olarak görenler bilsinler ki bu millet kendisine alay edenleri hiç bir zaman affetmeyecek ve günü gelince de en güzel yanıtı vereceklerdir.

Ben millete tane ile sebze yiyin yarım kilo et alın diyen vekile Elazığ’ın onunla gurur değil oy verdikleri için öfke kusacaklarına inanıyorum

Kimi kuru ekmekle doysun diyor, kimi tane ile urun alın diyor ne güzel tavsiyeler değil mi?

Milleti secim dönemlerinde olmadık vaatlerle kandırıp oylarını alanların sahnelediği komik ve trajedi kokan eserleridir bu vurdumduymazlık.

23 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.