Hoşgeldiniz  

ELEKTRİK FATURALARI MİLLETİ ÇARPIYOR…

Halit BEYTÜT | 27 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zaten geçirmekte bile artık zorlanan vatandaşlar Elektriğe yapılan zamlar neticesinde aydınlatma haklarının bile ellerinden alındını ifade ediyorlar. Böylesine acımasız zamlarla vatandaşın sırtına taşıyamayacağı kadar yük yüklemenin ne anlama geldiğini bizler de artık bilmiyoruz.
Vatandaşın hangi güç koşullar altında sürdürdüğünü göz ardı eden hükümet üzülerek ifade etmek isterim ki kaybedilen bir İstanbul seçiminin ceremesini vatandaşa yüklediğine artık kesin olarak inanmaktayız.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt kutlamalarında yaptığı bir konuşmada CHP ye yüklenerek birkaç şehirde belediye kazandıklarının sananlar bilsinler ki bunun faturasın da yüklenmek zorunda kalacaklardır bende Sayın Cumhurbaşkanına cevaben İstanbul Ankara Adana Antalya mersin gibi ülkemizin en güzide şehirlerini kazananların basiretsizlikten değil yönetimsizliğinizden kaynaklandığını özellikle vurgulamak isterdim Kim ne derse desin İstanbul seçimini ellerinden kaçırmak hala içlerine hala sindiremeyenler bunun da acısana yine vatandaştan çıkarmaya çalışmaktadırlar.
Önce 13, 14 bin oyla kaybettiler sonrada oyların çalındığını ifade ederek seçimin tekrar edilmesini başardılar ama bu kez nefeslerinin kesildiği 806 bin gibi ulaşılması ve kesinlikle çalınması mümkün olmayan arkla kazandılar bu yüzden İstanbul halkının özgür iradesini bu aralar hiçe sayarak İstanbul belediyesine de kayyum atama gibi çirkin bir düşüncesi içindeler.
Böyle bir düşünceyi gerçekleştirir ve İstanbul’a yeniden kavuşmak gibi bir düşünce içinde olurlarsa başta İstanbul olmak üzere tüm ülkenin tepkisin alacaklarını bilmelidirler.
Böylesine derme çatma düşüncelerle seçilmişleri bir kenara atıp halkın iradesini hiçe saymak bana göre demokrasiye vurulan en büyük darbe olacaktır.
Bu nedenle ben böyle bir hataya düşebileceklerine inanmıyorum ve bu düşünceyi de kafalarından silme tavsiyesinde bulunuyorum.
Yıllardır birçok iktidar dönemlerini yaşayan biri olarak bu ülkenin insanını böylesine acımasız zam furyalarıyla ezen bir iktidarı yaşadığımızı hatırlamıyoruz bu iktidar km ne derse desin halkın iradesiyle bu günkü konuma geldiklerini çoktan utkunmuş zenginlik içinde vatandaşın düşünecek zamanı bile ayırt ekme teşebbüsünde bulunmamaktadırlar.
Vatandaşın sırtına acımasız zamlar yükleyerek bütçe açığını kapatmayı arzu edenler hala zam furyasını devam ettirmekteler.
Elektriğe yaptıkları zamlar zaten özelleştirilen ve böylesin bir zammı kendilerine verilmiş bir müjde olarak görenlerin de artık yüzde 15’lik zammı fırsat bilerek faturaların şişirdikçe şişirmeye başladılar bile ne demeli Allah vatandaşımız yardımcısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Yine Allah bu ülkenin vatandaşlarını zalimin zulmünden korusun diyorum.

230 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.